Ancak bu konuyla ilgili Ilıcalı tarafından kesin bir açıklama gelmedi ve Kurtlar Vadisi sevenleri bir hayli üzüldü. Ilıcalı’nın yeni dijital platformu Exxen tanıtımlarında da Kurtlar Vadisi’nin yer almaması üzerine, artık herkes ümidi kesmeye başlamıştı ki bu kez Show TV müjdesi geldi. Bu kez dizinin hayranları, Kurtlar Vadisi’nin yeni bölümlerinin Show TV ekranlarında yayınlanacağını duyunca büyük heyecan yaşadı.

Hatta öyle ki gelen haberlerde dizinin yeni ismi ile birlikte tarih bile verildi! Kurtlar Vadisi’nin Şubat ayında Kurtlar Vadisi Kaos ismi ile yeni dönemde yayına gireceği haberi adeta sosyal medyayı kasıp kavurdu. Üstüne bir de dizinin efsane oyuncularından bu habere paralel şekile açıklamalar gelince, dizinin hayranlarını büyük bir mutluluk kapladı.

Önce Güllü, Sonra Polat, En Sonunda Altuntaş Açıklama Yaptı

Dizinin başarılı oyuncularından biri olan Erhan Ufak, dizide Güllü Erhan karakterini canlandırıyordu. Erhan Ufak yaptığı açıklamalarda dizinin elbette ekranlara geri döneceğini ve dizinin henüz final yapmadığını söylemişti. Bunun üzerine dizinin efsane karakteri Polat Alemdar’a hayat veren Necati Şaşmaz da benzer açıklamalar yapmıştı.

Şaşmaz, dizinin yeni adının Kurtlar Vadisi Kaos olacağını ve senaryosunun tamamlandığını ve çok yakın bir zamanda ekranlara geleceğini duyurmuştu. Fakat Şaşmaz öte yandan yaptığı açıklamaların devamında dizinin sevenlerini hayal kırıklığına uğratmış ve hala net bir bilgi yok demişti.

Bu hayal kırıklığının üstüne Gazeteci Birsen Altuntaş da açıklama yaptı ve dizinin sevenlerini bir kez daha üzdü. Altuntaş yaptığı açıklamasında, böyle bir şey olsaydı dizinin çoktan çekimlere başlamış olması gerektiğini fakat Şubat ayında dizinin ekranlara gelmeyeceğini iddia etti.