Medya patronu Acun Ilıcalı’yı kara kara düşündüren o gelişme sosyal medyada büyük ses getirdi. Uzun yıllar boyunca ekranların en sevilen yarışma programı olan O Ses Türkiye, artık reytinglerde eski tadı vermiyor. Büyük bir izleyici kitlesini kaybeden fenomen yarışmanın düşüşünde Hadise’nin gidişi de etkili oldu. Bu yılki jürinin heyecan yaratmaması yüzünden Acun Ilıcalı yeni bir hamle yapmaya hazırlanıyor…

Geçtiğimiz yıl koronavirüs salgını yüzünden sadece 1 sezon ekranlarda yer alamayan O Ses Türkiye yarışması her hafta kan kaybetmeye devam ediyor. Yeni sezonda beklentileri karşılayamayan ve reyting kaybeden yarışma hakkında Acun Ilıcalı kara kara düşünmeye başladı. Bu yıl O Ses Türkiye jürisinde Ebru Gündeş, Beyazıt Öztürk, Murat Boz ve Oğuzhan Koç gibi ekranların tanıdık simaları yer alıyor. O Ses Türkiye’den sonra başlatılan O Ses Rap isimli yarışma ise tüm dikkatleri üzerine çekmeyi sürdürüyor.

Acun Ilıcalı Kendi Ayağına Mı Sıktı?

O Ses Rap isimli yarışma izleyicilerden büyük ilgi görürken o yarışmanın jüri koltuğunda tanıdık simalardan Hadise oturuyor. Ünlü şarkıcı Hadise geçtiğimiz yıllarda O Ses Türkiye yarışmasında jüri olarak görev alıyordu. Hadise’nin bu sene O Ses Türkiye yerine O Ses Rap programında yer alması reytingleri düşürmekle kalmayıp programın izleyici kaybetmesine neden oldu.

O Ses Türkiye’nin izlenme rakamları her hafta giderek düşerken yarışmada jüri koltuğunda Ebru Gündeş, Beyazıt Öztürk, Murat Boz ve Oğuzhan Koç gibi ekranların tanıdık simaları yer alıyor. Acun Ilıcalı’nın bu kötü gidişe bir dur diyeceği ve reytingleri yeniden coşturmak için programa el atacağı öne sürüldü.

Hadise Hayranları Sosyal Medyada Örgütleşti

Hadis’nin hayranları sosyal medyada manidar paylaşımlar yapmasıyla tüm dikkatleri üzerine çekti. “Hadise, O Ses Türkiye'yi taşıyordu. Reytinglerdeki düşüşe hiç şaşırmadık” ve “Acun Ilıcalı, Hadise yerine Ebru Gündeş'i seçerek büyük hayata yaptı'” gibi yorumlar yapan Hadise hayranları tüm dikkatleri topladı. Acun Ilıcalı’nın bu tepkilere nasıl yanıt vereceği merak konusu oldu.