Evlilik Hakkında Her Şey Sarp Akkaya Kimdir? Sarp Akkaya Nerelidir, Kaç Yaşındadır? Sarp Akkaya Nasıl Ünlü Oldu?

Sarp Akkaya, Evlilik Hakkında Her Şey dizisi ile tekrar ekranlara dönen isim hayranları tarafından takip edilmekte. Sizde Sarp Akkaya ile ilgili detayları merak ediyorsanız işte size ayrıntılar...

Dizi Haberleri 05.10.2021 - 16:08 05.10.2021 - 16:12

Sarpa Akkaya herkesin yakındaan tanıdığı bir sima olarak ekranlardan uzak kaldığı süre içerisinde sevenlerini üzmüştü. Ancak Evlilik Hakkında Her Şey dizisi ile tekrar ekranlara dönen isim hayranları tarafından takip edilmekte. Kariyeri ve özel hayatı ile beraber merak edilen her şeyin ayrıntılarını sizler için derledik.

İlk Olarak Tiyatro İle Başladı

Sarp Akkaya 1980 yılının 13 mayısında İstanbul Moda’da dünyaya geldi. Memur bir ailenin çocuğu olarak dünyaya gözlerini açan başarılı oyuncunun birde Kaya isminde ikiz kardeşi bulunmakta. Aynı zamanda kendisi gibi oyuncu olan Esra adında da bir ablası var. Üniversite eğitimini Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro bölümünde tamamlayan Akkaya, son sınıfta iken tiyatro toplulukları kurmaya başladı. Uzun süre tiyatro sahnelerin tozunu yutan isim arasından tv ekranları ile tanıştı.

İlk olarak 1995 yılında Bizim Aile Dizisi ile oyunculuğa ilk adımlarını atan Sarp Akkaya 2007 yılında ise fenomen dizi Kurtlar Vadisi Pusu’da Servet karakterini canlandırdı. Bu karakterin ardından başarılı bir kariyer planlaması ile bir çok üst düzey yapımda önemli rollerde kendine yer buldu. Bunlardan bir tanesi de Ezel dizisinde canlandırdığı Tevfik karakteriydi. Bu karakter ile beraber kendisine büyük bir izleyici kitlesi sağlaması da kaçınılmaz oldu. 

Yer Aldığı Projelerden Bazıları

Sarp Akkaya, başarılı oyunculuğu sayesinde bir başka başyapıt olan ve milyonlar tarafından izlenen Suskunlar dizisinde başrol oynadı. Sarp Akkaya’nın tv ekranlarında yer aldığı diğer bazı projeler ise şu şekilde.

●       Çukur

●       Ayak İzleri

●       Söz

●       Ferhat ile Şirin

●       Muhteşem Yüzyıl

●       Paramparça

●       Evli ve Öfkeli

Ezel ve Sukunlar’da Çok Sevildi

sarp akkaya (2)

Başarılı dizilerdeki üst düzey rollerinin yanı sıra, 7. Koğuştaki Mucize, Beni Çok Sevi, Labirent gibi sinema filmlerinde de kendine yer buldu. Özellikle Ezel ve Suskunlar dizileri ile milyonlar tarafından tanınan ve hayran kitlesi kazanan Sarp Akkaya, şimdilerde ise Evlilik Hakkında Her Şey dizisi için kamera karşısında. Katıldığı her projeye başarı getiren isim bu dizi içinde beklentilerin yüksek olmasının sebeplerinden birisi.