Evlilik Hakkında Her Şey Çolpan Kimdir? Sumru Yavrucuk Nerelidir, Kaç Yaşındadır? Sumru Yavrucuk Nasıl Ünlü Oldu?

Usta oyunculardan Sumru Yavrucuk şimdide Evlilik Hakkında Her Şey ile başarılı işlere imza atmaya devam ediyor. Sinema ve dizi tarihinin uzmanlarından Sumru Yavrucuk ile ilgili detaylar haberimizde...

Dizi Haberleri 05.10.2021 - 14:32 05.10.2021 - 14:35

Ekranlarda sık sık görmeye alıştığımız usta oyunculardan Sumru Yavrucuk şimdide Evlilik Hakkında Her Şey ile başarılı işlere imza atmaya devam ediyor. Çolpan karakter ile kendine has bir hayran kitlesi oluşturan  Sumru Yavrucuk hakkında merak edilen herşeyi hayranları için bu haberimizde derlemiş bulunmaktayız.

Sumru Yavrucuk 24 Eylül 1961 yılında Ankara'da doğdu. Milli bir sporcu olan babanın kızı olması sureti ile çocukluğunda ve gençliğinde amatör olarak bol bol sporla ilgilendi. Konyada yaşadığı çocukluğunda 3 kardeşi ile beraber büyüdü. Babasının tayin durumundan sonra İstanbula yerleşti.

Ankara Devlet konservatuvarı’nda Özel Öğrenci

Lise yıllarında merak saldığı tiyatro ile içli dışlı olmaya başladıktan sonra, babasının istememesine karşın Ankara Devlet konservatuvarı’na özel öğrenci statüsü ile kabul edildi.

20’den fazla tiyatro oyununda yer alan usta oyuncu,2984 yılında Yedi Kocalı Hürmüz dizisi ile ilk kez kameraların karşısına geçti. İlk yer aldığı film ise 1990 yılında çekilen Yorum yok filmi oldu. 40 yıldır bu sektörde başarılı işler yaratan isim sayısız ödül kazanmayı da bildi.

 Sumru Yavrucuk’un yer aldığı bazı ve dizi filmler ise şöyle

sumru yavrucuk (2)

Yer Aldığı Bazı Dizi ve Filmler

●       Çıplak (Film) 1992

●       Seni Seviyorum Rosa (Film) 1992

●       İş (Film) 1994

●       Halk Düşmanı (Film) 2004

●       Dostalr Pasajı (Dizi) 1997

●       Parça Pinçik (Dizi) 2000

●       Bizim Otel (Dizi) 2001

●       Yabancı Damat (Dizi) 2004

●       Sevgili Dünürüm (Dizi) 2007

●       Fatmagül’ün Suçu Ne? (Dizi) 2010

●       Ağır Roman Yeni Dünya (Dizi) 2012

●       Baraj (Dizi) 2020

Sayısın dizi ve film projesinde yer alan ismin son yıllardaki en dikkat çeken projesi ise Fatmagül’ün Suçu Ne isimli dizi olmuş ve Sumru Yavrucuk içinde önemli bir performans haline gelmişti.

Ellerimde Çiçekler Şarkısı Sumru Yavrucuk İçin

Özel hayatında ise bugüne kadar 2 evlilik gerçeklertiren Sumru Yavrucuk, ilk evliliğini ünlü müzisyen İlhan Şeşen ile yaptı. Hatta ayrıldıktan sonra İlhan Şeşen’in “Ellerimde Çiçekler” şarkısını Sumru Yavrucuk için yaptığı iddia edilmekte. Ardından ressam Erdinç Ünlü ile evlenen oyuncu bir süre sonra bu evliliğini de noktaladı.