El Kızı Zeliha Kimdir? Sedef Avcı Kimdir, Kaç Yaşındadır, Nerelidir? Sedef Avcı Ne Kadar Kazanıyor?

El Kızı dizisi, yeni pek çok oyuncusunu da ünlü isimler arasından seçti. O isimlerden biri olan ekranların genç ve güzel ünlüsü ise bakın ayda ne kadar kazanıyor. İşte Sedef Avcı ile ilgili detaylar.

Dizi Haberleri 04.10.2021 - 16:20 04.10.2021 - 16:22

Ekranların merakla beklenen dizilerinden biri olan El Kızı, seyircisi ile buluşmak için geri sayıma başladı. Önümüzdeki günlerde ekranlara gelmesi beklenen El Kızı dizisi, yeni pek çok oyuncusunu da ünlü isimler arasından seçti. O isimlerden biri olan ekranların genç ve güzel ünlüsüne ise, dizinin Zeliha karakteri emanet edildi. Peki, El Kızı Zeliha kimdir? Sedef Avcı kimdir, kaç yaşındadır, nerelidir? Sedef Avcı ne kadar kazanıyor? İşte, detaylar…

Yeni sezonun en iddialı yapımları arasında yer alan El Kızı dizisi, Zeliha karakteri için ekranların genç, güzel ve yetenekli ismi Sedef Avcı’yı seçti. 22 Ocak 1982 tarihinde İstanbul’da dünyaya gelen Sedef Avcı, Kocaeli Üniversitesi Çalışma Ekonomisi bölümünden mezun oldu. Kariyerinde uzunca bir süre Gaye Sökmen Ajansı'na bağlı olarak mankenlik yapan Sedef Avcı, 1997 Elite Model Look birincisi olarak tanındı. Podyumların ardından ekranlara gelmeye başlayan Sedef Acı, 2005 yılında evlendiği Kıvanç Kasabalı’dan Can isimli bir erkek çocuğu dünyaya getirdi. Öte yandan Sedef Avcı’yı üne kavuşturan o dizileri görenler, ünlü oyuncuyu hemen hatırladı!

sedef avcı (1)

Ekranlara ilk kez 1997 yılında gelmeye başlayan Sedef Avcı, Böyle mi Olacaktı isimli dizide Deniz karakterini canlandırdı. Bu rolün ardından ekranlara yaklaşık 10 yıl boyunca ara veren Sedef Avcı, modellik yaptı. 2005 yılında yeniden ekranlara dönen Sedef Avcı, Yanık Koza isimli dizinin Balım karakterini oynamaya başladı. 2007 yılında yer aldığı Menekşe ile Halil isimli dizi ile iyi bir çıkış yakalayan Sedef Avcı, Yaprak Dökümü ve Ezel isimli diziler ile iyice parladı. Ardından oyunculuk macerasına Umut Yolcuları, Arka Sokaklar, Mazi Kalbimde Yaradır, Esir Şehrin Gözyaşları – Bir Ferhat ile Şirin Hikayesi, Boynu Bükükler, Bedel, Evlat Kokusu, Çember, Mehmed: Bir Cihan Fatihi, Payitaht: Abdülhamid ve Menajerimi Ara isimli dizler ile çıkan Sedef Avcı, şimdilerde paraya para dememeye başladı!

Televizyon ekranlarından sonra sinemaya da el atan Sedef Avcı, 2007 yılında Hayattan Korkma isimli filmde Kardem karakterini canlandırdı. Hem Romantik Komedi hem de Romantik Komedi 2 isimli filmde Esra karakterine hayat veren Sedef Avcı, beyazperdeye en son Aşk Olsun filmi ile geldi. 2021 yılı için El Kızı isimli dizi ile anlaşan Sedef Avcı’nın bölüm başı alacağı ücret ise, henüz öğrenilemedi.