El Kızı Resul Kimdir? Fikret Kuşkan Kimdir, Kaç Yaşındadır, Nerelidir? Fikret Kuşkan Ne Kadar Kazanıyor?

El Kızı dizisi, Resul isimli karakterini emanet etmek için ise, usta isimlerden birini tercih etti. Peki, El Kızı Resul kimdir? İşte merak ettiğinzi tüm detaylar...

Dizi Haberleri 04.10.2021 - 16:17 04.10.2021 - 16:19

Yeni sezonun en iddialı yapımları arasında yer alan El Kızı dizisi, iddiasını ortaya koymak için birçok usta ismi kadrosunda buluşturdu. Hem genç hem de usta isimleri aynı anda ekranlara çıkaracak olan El Kızı dizisi, Resul isimli karakterini emanet etmek için ise, usta isimlerden birini tercih etti. Peki, El Kızı Resul kimdir? Fikret Kuşkan kimdir, kaç yaşındadır, nerelidir? Fikret Kuşkan ne kadar kazanıyor? İşte, detaylar…

Ekranların yeni dizilerinden biri olacak olan El Kızı dizisi, Resul karakteri için Mehmet Fikret Kuşkan’ı tercih etti. 22 Nisan 1965 tarihinde İstanbul’da doğan Fikret Kuşkan, lise eğitimi sırasında oyunculuk konusunda edebiyat öğretmeni tarafından destekledi. Bu desteğin üzerine fotoğrafçılığı bırakan Fikret Kuşkan, İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümü'nde eğitim almaya başladı. Ardından bir süre tiyatro ile ilgilenen Fikret Kuşkan, film ve dizi sektörüne de hızlı bir giriş yaptı!

Tiyatronun ardından ilk kez 1988 yılında seyircisi ile sinema aracılığıyla buluşan Fikret Kuşkan, Sis isimli filmin Murat karakterine hayat verdi. 1990 yılında hem Gizli Yüz hem de İki Başlı Dev isimli filmlerde rol alan Fikret Kuşkan, iki yapımın ardından Dönersen Islık Çal isimli projede yer aldı. Oyunculuk kariyerine C-Blok Hâled, Yaz Yağmuru, Aşk Üzerine Söylenmemiş Herşey, Özlem...Düne, Bugüne, Yarına, Avcı, Issızlığın Ortasında, Dansöz, Muhallebicinin Oğlu, Şellale gibi yapımlar ile devam eden Fikret Kuşkan, bu yapımların ardından kendisine ödül getiren 9 isimli filmde oynadı. Ardından Abdülhamit Düşerken, Hititler, Mustafa Hakkında Herşey     ve Anlat İstanbul isimli dizilerde rol alan Fikret Kuşkan, ikinci ödülünü ise herkesin yakından tanıdığı o film ile aldı!

fikret kuşkan (2)

İstanbul Film Festivali’nden En İyi Erkek Oyuncu ödülünü kendisine getiren Babam ve Oğlum isimli Çağan Irmak filminde rol alan Fikret Kuşkan, bu filmde Sadık isimli bir karakteri canlandırdı. Ardından Sen Ne Dilersen, Erkekler, Direniş Karatay, Bizim İçin Şampiyon, Mucize 2: Aşk gibi filmlerde rol alan Fikret Kuşkan, televizyon ekranlarına ise 1989 yılında Gençler isimli dizi il gelmeye başladı. Devam eden yıllarda; Issızlığın Ortası, Çakalların İzinde, Sahte Dünyalar, Kurtuluş, Şaşıfelek Çıkmazı, Emanet, Esir Şehrin İnsanları, Gelin, Kasabanın İncisi, Şapkadan Babam Çıktı, Adı Aşk Olsun gibi dizilerde rol alan Fikret Kuşkan, Çemberimde Gül Oya isimli dizi ile iyi bir çıkış yakaladı. Ardından Güz Yangını, Hacı, Kabuslar Evi: Takip, Bıçak Sırtı, Parmaklıklar Ardında, Hanımın Çiftliği, Hayat Devam Ediyor, Yasak, Tanıklar, Çifte Saadet, Kırlangıç Fırtınası, Kızlarım İçin, Zalim İstanbul gibi dizilerde rol alan Fikret Kuşkan, 2021 yılı için hem El Kızı dizisi hem de Akif isimli film ile anlaştı.