El Kızı Harun Kimdir? İsmail Ege Şaşmaz Kimdir, Kaç Yaşındadır, Nerelidir? İsmail Ege Şaşmaz Ne Kadar Kazanıyor?

El Kızı dizisi, gündemlerdeki yerini almayı da başardı. Dizinin başarılı karakterlerinden Harun ile ilgili detaylar haberimizde. İşte İsmail Ege Şaşmaz gerçekleri...

Dizi Haberleri 04.10.2021 - 16:06 04.10.2021 - 16:09

NTC Medya imzalı olarak FOX TV ekranlarına gelmeye hazırlanan El Kızı dizisi, iddiası konusu ve usta oyuncu kadrosu ile tüm ilgiyi birden üzerine çevirdi. Yönetmen koltuğuna Feride Kaytan’ın oturduğu, senaryosunu ise Hilal Yıldız’ın kaleme aldığı El Kızı, seyircisi ile buluşmak için de geri sayıma başladı. Öte yandan yeni sezonda Ezo, Harun, Cavidan ve Resul gibi merak edilen karakterlerini seyircisine yayınladığı fragman aracılığıyla tanıtan El Kızı dizisi, gündemlerdeki yerini almayı da başardı. Peki, El Kızı Harun kimdir? İsmail Ege Şaşmaz kimdir, kaç yaşındadır, nerelidir? İsmail Ege Şaşmaz ne kadar kazanıyor? İşte, detaylar…

Ekranların genç yeteneklerinden biri tarafından canlandırılacak olan El Kızı dizisinin Harun karakteri, ünlü oyuncu İsmail Ege Şaşmaz’a emanet edildi. Şimdilerde Baht Oyunu dizisi ile seyircisinin karşısına çıkmaya başlayan Aytaç Şaşmaz’ın abisi olan İsmail Ege Şaşmaz, 25 Kasım 1993 tarihinde Manisa’da dünyaya geldi. Geçtiğimiz aylarda ise, evlilik yoluna giren İsmail Ege Şaşmaz, Hande Ünal ile hayatını birleştirdi. Öte yandan ekranların genç ve yakışıklı ismi İsmail Ege Şaşmaz, pek çok ünlü yapımda rol aldı!

İlk oyunculuk deneyimini, Manisa Belediyesi Liselerarası Tiyatro Yarışması'nda Acil Servis isimli oyun ile yaşayan İsmail Ege Şaşmaz, Polinas Anadolu ve Endüstri Meslek Lisesi’nden mezun oldu. Tiyatronun ardından oyunculuk ile ilgilenmeye başlayan İsmail Ege Şaşmaz, ekranlara ilk kez 2013-2014 sezonunda yayınlanan Güneşi Beklerken isimli yapım ile geldi. Bu dizide Barış karakterine hayat veren İsmail Ege Şaşmaz, kısa süre içerisinde ünlendi. Ardından 2015 yılında Günebakan isimli dizide Rüzgar karakterine hayat veren İsmail Ege Şaşmaz, aynı yıl Serçe Sarayı isimli dizinin Tolga karakterini de canlandırdı. Devam eden 2016 yılında da iki dizide rol alan İsmail Ege Şaşmaz, Aşk Yalanı Sever ve Aşk Laftan Anlamaz isimli dizilerde rol aldı. Şimdilerde mesleğinden servet kazanmaya başlayan İsmail Ege Şaşmaz, her yıl biraz daha ünlendi!

ismail ege şaşmaz-1

Oyunculuk kariyerine 2017 senesinde Lise Devriyesi isimli dizi ile devam eden İsmail Ege Şaşmaz, bu dizide Fırat Soyer karakterine hayat verdi. 2018-2019 sezonunda Mehmetçik Kut'ül Amare isimli dizide rol alan İsmail Ege Şaşmaz, 2020 yılında Sen Çal Kapımı dizisinde, 2020-2021 sezonunda ise, Uyanış: Büyük Selçuklu isimli dizide oynadı. Burada Sevda Erginci ile iyi bir uyum yakalayan İsmail Ege Şaşmaz, Erginci’nin ardından El Kızı isimli dizi ile el sıkışan ikinci kişi oldu. Dizide Harun karakterine hayat verecek olan İsmail Ege Şaşmaz’ın El Kızı yapım ekibi ile ne kadara anlaştığı ise, henüz öğrenilemedi.