El Kızı Ezo Kimdir? Sevda Erginci Kimdir, Kaç Yaşındadır, Nerelidir? Sevda Erginci Ne Kadar Kazanıyor?

Genç bir kadının acılı hikayesini ekranlara getirecek olan El Kızı dizisinin başrollerinde ise; Sevda Erginci var. Sizde Sevda Erginci ile ilgili detayları merak ediyorsanız işte size ayrıntılar...

Magazin 04.10.2021 - 16:02 04.10.2021 - 16:05

Yeni sezonun iddialı yapımlarından biri olması beklenen El Kızı, seyircisinin karşısına NTC Medya imzası ile çıkmaya hazırlanıyor. Genç bir kadının acılı hikayesini ekranlara getirecek olan El Kızı dizisinin başrollerinde ise; Sevda Erginci, İsmail Ege Şaşmaz, Perihan Savaş, Sedef Avcı ve Fikret Kuşkan gibi iddialı isimler yer alıyor. Öte yandan çekimlerini Muğla’da gerçekleştiren El Kızı, iddialı karakterleri ve konusu ile seyircisinin karşısına çıkmak için geri sayıma başlıyor. Peki, El Kızı Ezo kimdir? Sevda Erginci kimdir, kaç yaşındadır, nerelidir? Sevda Erginci ne kadar kazanıyor? İşte, detaylar…

Şimdilerde arka arkaya yeni sezon dizilerinin start aldığı televizyon kanalları, yeni bir diziye daha ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor. Yeni sezonda FOX TV ekranlarından seyircisinin karşısına çıkacak olan El Kızı dizisi, pek çok iddialı ismi oyuncu kadrosuna çoktan dahil etmiş bulunuyor. O isimlerden biri olan Sevda Erginci ise, El Kızı dizisinin Ezo karakterine hayat vermeye hazırlanıyor. Dizinin baş karakteri olan Ezo’nun başından geçen acılı bir hikayeyi anlatacak olan El Kızı, başrolleri konusunda televizyon izleyicisini de bir hayli meraklandırıyor!

sevda erginci (1)

Türkiye’nin tanınan oyuncularından biri olan Sevda Erginci, 3 Ekim 1993tarihinde dünyaya geldi. Uzun süre oyunculuk hayalini içinde taşıyan Sevda Erginci, çeşitli eğitimlerin ardından sektöre ilk adımını attı. Seyircisinin karşısına ilk kez 2012 yılında Koyu Kırmızı isimli yapım ile çıkan Sevda Erginci, bu yapımda Ayşe karakterine hayat verdi. Ardından aynı yıl Veda isimli bir yapımda rol alan Sevda Erginci, bu dizide ise, Lamia karakterini canlandırdı. İlk iki dizisi ile bir hayli beğenilen Sevda Erginci, ekranlara kısa süre içerisinde alıştı ve 2013 yılından 2015 yılına kadar devam eden FOX TV’nin fenomen dizisi Karagül’de Ayşe’yi canlandırdı. Ardından pek çok ünlü yapımda rol alan Sevda Erginci; arka arkaya Hayat Bazen Tatlıdır, Ver Elini Aşk, Yasak Elma gibi yapımlarda rol aldı. Yasak Elma ile iyi bir çıkış yakalayan Sevda Erginci, şimdilerde bir servet kazanmaya başladı!

Yasak Elma dizisindeki Zeynep karakteri ile bir hayli beğenilen Sevda Erginci, ardından önce Sevgili Geçmiş, sonra da Uyanış: Büyük Selçuklu isimli dizilerde rol aldı. Bu dizilerde de ekran parıltısını koruyan Sevda Erginci, şimdilerde El Kızı isimli dizinin Ezo karakteri için el sıkıştı. Öte yandan Sevda Erginci’nin El Kızı ile ne kadara el sıkıştığı henüz öğrenilemedi.