El Kızı Cavidan Kimdir? Perihan Savaş Kimdir, Kaç Yaşındadır, Nerelidir? Perihan Savaş Ne Kadar Kazanıyor?

Yeni sezonda pek çok ünlü ismi ekranlara çıkaracak olan El Kızı, Cavidan karakterini ise, oldukça usta bir isme emanet etti. İşte Cavidan karakterinin detayları...

Dizi Haberleri 04.10.2021 - 16:09 04.10.2021 - 16:13

Ekranların iddialı yapımlarından biri olması beklenen El Kızı, seyircisinin karşısına çıkmak için tüm hazırlıklarını tamamladı. Dram dolu hikayesi ve kalpları ısıtacak bir aşk ile ekranlara gelecek olan El Kızı dizisi, yayıncı kuruluş olarak ise FOX TV’yi seçti. Yeni sezonda pek çok ünlü ismi ekranlara çıkaracak olan El Kızı, Cavidan karakterini ise, oldukça usta bir isme emanet etti. Peki, El Kızı Cavidan kimdir? Perihan Savaş kimdir, kaç yaşındadır, nerelidir? Perihan Savaş ne kadar kazanıyor? İşte, detaylar…

Geçtiğimiz sezon ekranlara veda eden Çukur dizisinin ardından El Kızı dizisi ile anlaşan Perihan Savaş, 14 Haziran 1957 tarihinde İstanbul’da dünyaya geldi. Aslen Sürmeneli olan usta oyuncunun gerçek adının Şerife Perihan olduğu geçtiğimiz günlerde vermiş olduğu bir röportaj ile ortaya çıkmıştı. 1979 yılında İbrahim Tatlıses ile 1987 yılında ise Yılmaz Zafer ile evlenen Perihan Savaş, her iki evliliğinden de birer çocuk dünyaya getirdi. Altın Portakal Film Festivali En İyi Kadın Oyuncu ödülünü 1974 yılında alan Perihan Savaş, Altın Koza Film Festivali’nden ise, 2012 yılında Yaşam Boyu Onur Ödülü kazandı. Ortaokul mezunu olan Perihan Savaş, sadece beş yaşındayken İstanbul Şehir Tiyatrosu çocuk bölümünde ilk rolünü oynadı. O günden bugüne ekranlardaki önemini koruyan Perihan Savaş, pek çok ünlü yapım ile çalıştı!

Oyunculuk kariyerinde 1970 yılına kadar tiyatro çalışmaları yapan Perihan Savaş, "Küçük Prenses", "Romeo-Jüliyet", "Kibarlık Budalası" gibi birçok tiyatro oyunda yer aldı. 1971 yılında sinemada boy göstermeye başlayan Perihan Savaş, bugüne kadar 120’den fazla filmde rol aldı. Televizyon ekranlara ise, 1989 yapımı El Kızı dizisi ile gelmeye başlayan Perihan Savaş, geçen yıllar içerisinde Yarına Gülümsemek, Sevda Kondu, Ana Kuzusu, Kimyacı, Karakolda Ayna Var, Sultan gibi pek çok ünlü yapımda rol aldı. Ardından Yalanın Batsın, Kardelen, Umutların Ötesi, Büyük Buluşma, Kendini Bırak Gitsin, Harput Güneşi, Fırtına Hayatlar, Yanık Koza ve Şarkılar Susmasın gibi yapımlar ile yoluna devam eden Perihan Savaş, o dizi ile ekranların vazgeçilmez yüzü haline dönüştü!

Kanal D ekranlarından yayınlanan Yaprak Dökümü isimli dizi ile televizyon dünyasına kendisini sevdiren Perihan Savaş, bu dizinin ardından Eksik Etek, Kırmızı Işık, Gazi, Leyla ile Mecnun ve Sırat gibi pek çok iddialı yapım ile çalıştı. Ardından Osmanlı’da Derin Devlet, Bedel ve Girdap isimli yapımlarda rol alan Perihan Savaş, Çukur dizisinin Sultan Koçovalı karakteri ile bir hayli beğenildi. Geçtiğimiz sezon Menajerimi Ara dizisine de konuk olan Perihan Savaş, ilk oynadığı El Kızı isimli diziden sonra ikinci kez El Kızı isimli bir dizi ile daha anlaştı. Öte yandan Perihan Savaş’ın bölüm başı ne kadar kazanacağı ise, henüz öğrenilemedi.