Asgari Ücrete Kredi Veren Bankalar 2020

Asgari Ücrete Kredi Veren Bankalar 2020, Türkiye'de çalışma hayatına devam eden vatandaşların yaklaşık 12 milyon kadarının asgari ücretli çalışan olduğu bilinmektedir.

EKONOMİ 30.11.2019, 20:02 14.01.2020, 15:53 Elif Duman
158
Asgari Ücrete Kredi Veren Bankalar 2020

Asgari Ücrete Kredi Veren Bankalar 2020

Türkiye'de çalışma hayatına devam eden vatandaşların yaklaşık 12 milyon kadarının asgari ücretli çalışan olduğu bilinmektedir. Her vatandaşın olduğu gibi asgari ücretlilerin de acil nakit ihtiyacı duydukları durumlar olabilir. Bu tür durumlarda Türkiye bankacılık sektöründe asgari ücretli müşterilerine kredi kullandıran bankalara yoğun ilgi gösterilmektedir. Asgari ücretliye cazip faiz oranları ve esnek ödeme seçenekleri ile hızlı ve kolay bir şekilde kredi kullandıran bankaların hangileri olduğu merak konusu haline gelmiştir.

Eğer asgari ücretli bir çalışansanız, acil nakit ihtiyacı duyduğunuz durumlarda bankaların kredi kullandırma taleplerini karşılıyorsanız, 2020 yılında asgari ücretliye kredi veren bankalar aracılığıyla bu ihtiyaçlarınızı kapatmak için kredi çekebilirsiniz. Bütçenize ve ödeme gücünüze göre kredi veren bu bankalar aynı zamanda uygun faiz oranlarıyla da dikkatleri üzerine çekmektedir. Bu sebeple Türkiye bankacılık sektöründe faaliyetlerine devam eden tüm kamu ve özel bankalar arasında asgari ücretli müşterilerine uygun şartlar altında kredi kullandıran bankalar vatandaşlar tarafından araştırılmaya devam edilmektedir.

Asgari Ücretliye Kredi Veren Bankalar

Asgari ücret, mevcut ekonomik şartların göz önünde bulundurulması ile giyecek, barınma ve benzeri temel gereksinimlerin karşılanması için çalışana ödenen ücret türü olarak kabul edilmektedir. Devletin yetkili kurumları tarafından belirlenen asgari ücret tutarı, günümüzde pek çok çalışanın da aldığı maaş türüdür. Türkiye'de 2020 yılına girilirken yaklaşık 12 milyon çalışanın asgari ücretli olduğu kayıtlarda yer almaktadır. Asgari ücret, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından ekonomik geçim şartları göz önünde bulundurularak günlük olarak hesaplansa da işveren tarafından çalışana aylık bir şekilde ödenmektedir.

Bankacılık sektöründe faaliyet gösteren pek çok banka, müşterilerinin gelir durumuna göre kredi kullanma imkanı sunmaktadır. Bu nedenle asgari ücretliler, yüksek gelirli vatandaşlara göre finansman kullanma konusunda çok avantajlı değillerdir. Ancak bazı bankalar, asgari ücretli vatandaşların da acil nakit ihtiyaçlarını bütçelerine göre karşılayabilmeleri için birtakım kampanyalar düzenlemektedir.

Asgari Ücretli Nasıl Kredi Çekebilir?

Asgari ücretli çalışanların bankalardan ihtiyaç kredisi kullanabilmesi için birtakım şartlara uygun hareket etmeleri gerekmektedir. Örneğin bir asgari ücretli vatandaş, bankaya başvuruda bulunduğunda kredi talebini değerlendiren banka yetkilileri, ilk olarak başvuru sahibinin kredi notuna göz atmaktadır. Dolayısıyla kredi sicillerinin düzgün olması ve kredi puanlarının da banka tarafından belirlenen optimum sınır içinde yer alması durumunda başvuruda bulunan asgari ücretli müşteriye kredi çekme imkanı verilmetkedir.

Bankaların belirlemiş olduğu şartlara uygun kredi puanı ve kredi siciline sahipseniz, siz de asgari ücretliye kredi veren bankalar aracılığıyla bütçenize uygun miktarda kredi çekebilirsiniz. Asgari ücretli müşterilerin bankadan çekebilecekleri kredi tutarının üzerinde nakit ihtiyacı duymaları durumunda bankalar daha çok önem kazanmaktadır. Mevcut  durumda asgari ücretli müşterilerine kolay kredi veren bankalar şunlardır:

  • Enpara.com (QNB Finansbank)
  • CEPTETEB (TEB)
  • Yapı Kredi
  • Akbank
  • Türkiye İş Bankası
Yorumlar (0)
Namaz Vakti 08 Ağustos 2020
İmsak 04:08
Güneş 05:46
Öğle 12:59
İkindi 16:50
Akşam 20:03
Yatsı 21:34
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P

Gelişmelerden Haberdar Olun

@