Demet Akalın’ın Gelinim Mutfakta Yarışmasından Ayrılma Sebebi Ortaya Çıktı! Yeni Projesi Açıklandı! Para Pul Oldu…

Sunucudan yana bir türlü yüzü gülmeyen Gelinim Mutfakta programının son sunucusu Demet Akalın da yapımdan ayrıldığını duyurdu. Gelinim Mutfakta yarışması ile ilgili konuşan Demet Akalın neler dedi?

Magazin 14.10.2021 - 15:42 14.10.2021 - 15:43

Sunucudan yana bir türlü yüzü gülmeyen Gelinim Mutfakta programının son sunucusu Demet Akalın da yapımdan ayrıldığını duyurdu. Gelinim Mutfakta yarışması ile ilgili konuşan Demet Akalın, Fatih Ürek’e ateş püskürürken, programı neden bıraktığını açıkladı. Açıklamaları ile herkesi şoke eden Demet Akalın yerine kimin geleceği ise büyük bir merak konusu oldu! Peki, Demet Akalın Gelinim Mutfakta yarışmasından neden ayrıldı? İşte, detaylar…

Kanal D ekranlarının en çok izlenen gündüz kuşağı programlarından biri olan Gelinim Mutfakta yarışmasının yüzü sunucularından yana bir türlü gülmedi. Geçmişte Fatih Ürek ve Onur Büyüktopçu tarafından sunulan Gelinim Mutfakta yarışması, geçtiğimiz sezon ise, Seda Sayan ile anlaşmıştı. Bir sezonun sonunda programdan ayrılma kararı alan Seda Sayan, Star TV ekranları ile anlaşmış ve Sabahın Sultanı Seda Sayan isimli programı sunmaya başlamıştı. Ardından ünlü popçu Demet Akalın ile anlaşan Gelinim Mutfakta, son sunucusu ile ise sadece 1 ay çalışabildi!

Geçmişte Gelinim Mutfakta isimli programı sunan isimlerden biri olan Fatih Ürek, Demet Akalın’ın programı bırakmasının ardından, ünü popçuyu kızdıracak açıklamalarda bulunmuştu. Demet Akalın’dan önce magazin programı 2. Sayfa’ya açıklama yapan Fatih Ürek, Demet Akalın’ın Gelinim Mutfakta isimli Kanal D ekranlarının yarışma programının sunuculuğunu bıraktığını duyurmuştu. Konuyla ilgili deliye dönen Demet Akalın, 2. Sayfa isimli programa bağlanmış ve "O hiçbir şey bilmeden benim adıma neden konuşuyor?" şeklinde yakın dostu Fatih Ürek’e sitem etmişti. Bu açıklamanın ardından sessizliğini daha fazla koruyamayan Demet Akalın, neden ayrıldığını ilk kez açıkladı!

Fatih Ürek’in açıklamalarının ardından kendisini daha fazla tutamayan Demet Akalın, Kanal D ekranlarının Gelinim Mutfakta isimli programdan neden ayrıldığını ilk kez açıkladı. Açıklamayı TV8 ekranlarının magazin programı olan 2. Sayfa adlı yapıma yapan Demet Akalın, "Ben disiplinli kadınım. Ben 5 gün konser üstüne 3 gün 15 saat çalışamam. Ben 2 gün diye anlaştım. 10 gün önce ayrıldım. Beni bırakın Gülben Ergen'i veya Songül Karlı'yı alın dedim. Fatih'i bile geri alabilirler" ifadelerini kullandı. Programda sadece 1 ay sunuculuk ve jüri üyeliği görevini üstlenebilen Demet Akalın’ın birlikte olduğu Onur Kurt ile birlikte işletmeye başlayacakları Hirahan2 adlı işletme için programı bıraktığı iddia edildi. Öte yandan Gelinim Mutfakta’nın yeni jüri üyesi ve sunucusu ise, henüz belli olmadı.