Cüneyt Çakır Maddi Kazancı Ne Kadar? Cüneyt Çakır Aylık Ne Kadar Kazanıyor, Bölüm Başı Ne Kadar Alıyor?

Türkiye’nin en çok tanınana hakemlerinden biri olan Cüneyt Çakır, aynı zamanda Türkiye’nin en çok kazanan hakemi unvanını elinde tutuyor. İşte Cüneyt Çakır'ın kazancı ile ilgili detaylar...

Magazin 12.10.2021 - 16:32 12.10.2021 - 16:34

Türkiye’nin en çok tanınana hakemlerinden biri olan Cüneyt Çakır, aynı zamanda Türkiye’nin en çok kazanan hakemi unvanını elinde tutuyor. Geçtiğimiz sezon aldığı antrenman paylarının yanı sıra VAR hakemliğinden de kazanç elde etmeye başlayan Cüneyt Çakır, şimdilerde aylık kazancı ile hakemlik mesleğinin daha popüler hale gelmesini sağlıyor. Peki, Cüneyt Çakır maddi kazancı ne kadar? Cüneyt Çakır aylık ne kadar kazanıyor, bölüm başı ne kadar alıyor? Cüneyt Çakır kimdir? İşte, detaylar…

Türk futbol tarihinin önemli isimlerinden biri olan Cüneyt Çakır, elde ettiği kazanç ile gözleri yeniden üzerine çevirdi. 23 Kasım 1976 tarihinde İstanbul’da dünyaya gelen Cüneyt Çakır, aslen Derepazarılı olan babası eski hakem ve MHK eski asbaşkanı olan Serdar Çakır’ın oğlu olarak doğdu. UEFA 21 Yaş Altı Avrupa Şampiyonası, FIFA 20 Yaş Altı Dünya Kupası, UEFA Şampiyonlar Ligi, UEFA Avrupa Ligi ve UEFA Avrupa Şampiyonası'nda hakemlik yapan nadir isimlerden olan Cüneyt Çakır, FIFA Dünya Kupası'nda görev alan ikinci Türk hakem olarak adını tarihe kazıdı. 6 Haziran 2015'te Şampiyonlar Ligi Finalinde Barcelona-Juventus maçını yöneterek Şampiyonlar liginde final yöneten ilk Türk hakemi olmayı da başaran Cüneyt Çakır, maddi olarak da başarılarının karşılığını almaya başladı!

İstanbul bölgesi hakemi olarak çalışmaya devam eden Cüneyt Çakır, Kocaeli Üniversitesi İşletme Bölümü’nden mezun olduktan sonra hakemlik kariyerine başladı. 18 Ekim 1996 yılında Beşiktaş A.Ş.-Samsunspor Paf Ligi maçını yöneterek kariyerine başlayan Cüneyt Çakır, 1997 yılından sonra C klasman ve 1999 yılından sonra da B klasman hakemi olarak çalıştı. 2001 yılında üst klasman hakemliğe yükselen Cüneyt Çakır, Süper Lig’deki ilk maçı olan Malatyaspor-Çaykur Rizespor maçını 29 Eylül 2001 tarihinde yönetti. Başarılı bir hakemlik kariyeri olan Cüneyt Çakır, 2006 yılında FIFA kokartı takmaya hak kazandı. Şu anda hakemliğin yanında sigortacılık mesleğiyle de uğraşan Cüneyt Çakır, 2021 yılında dünyanın parasını kazandı!

Profesyonel hakem olan Cüneyt Çakır’ın geçtiğimiz sezon Türkiye’nin en çok kazanan hakemi oldu. Elit hakem olduğu için aylık 35 bin liraya imza atan Cüneyt Çakır’ın aylık gelirinin 175 bin TL olduğu ortaya çıktı. Beş aylık 305 bin 900 lira kazanç elde eden Cüneyt Çakır, aynı zamanda aylık 7 bin lira civarında antrenman payı da aldı.