Camdaki Kız Selen Kimdir, Nerelidir, Kaç Yaşındadır? Gerçek Adı Ne? Nasıl Ünlü Oldu? Camdaki Kız Selma Ergeç…

Dizisinin sevilen karakterlerinden biri olmayı başaran Selen, Koroğlu ailesinin etkin isimlerinden biri olmaya devam etti. İşte size sevilen karakterin merak edilen detayları...

Magazin 02.10.2021 - 15:53 02.10.2021 - 15:56

İkinci sezonu ile ekranlara gelmeye başlayan Camdaki Kız dizisi, iddialı karakterlerini seyircisinin karşısına çıkarmaya yeniden başladı. Yeni sezonunda da Camdaki Kız dizisinin sevilen karakterlerinden biri olmayı başaran Selen, Koroğlu ailesinin etkin isimlerinden biri olmaya devam etti. Şimdilerde babasının boşaltacağı koltuğa oturmak için onay almayı bekleyen Selen’i ise Türk sinema ve dizi tarihinin önemli isimlerinden biri canlandırmayı başardı. Peki, Camdaki Kız Selen Kimdir, Nerelidir, Kaç Yaşındadır? Gerçek Adı Ne? Nasıl Ünlü Oldu? İşte, Camdaki Kız Selma Ergeç hakkındaki tüm detaylar…

Geçtiğimiz sezon Kanal D ekranlarından yayınlanmaya başlayan Camdaki Kız dizisinin Selen karakterine hayat veren Selma Ergeç, Türk bir baba ve Alman bir annenin çocuğu olarak 1 Kasım 1978 tarihinde Almanya’da dünyaya geldi. Tıp fakültesinde eğitim alan Selma Ergeç, Türkiye’ye geldiği staj döneminde ilk rol teklifini aldı ve bu andan itibaren kariyerini bambaşka bir arenaya taşıdı. İlk rolünün ardından Best Model of Turkey (Türkiye'nin En İyi Mankeni) adlı yarışmada derece aldı. Emre Altuğ'un Sıcak albümünde yer alan Gidecek Yerim Mi Var şarkısının video klibinde oynayarak ekranlarda yer almaya başlayan Selma Ergeç, 1997 yılında ilk dizisini çevirdi!

Böyle mi Olacaktı dizisinin Merve karakteri olarak seyircisinin karşısına çıkmaya başlayan Selma Ergeç, bu dizinin ardından; Yarım Elma, Şöhret, Körfez Ateşi, Hırçın Kız gibi dizilerde rol aldı. 2007 ve 2009 yılları arasında yayınlanan Asi dizisi ile bir çıkış yakalayan Selma Ergeç, bu dizide Defne Kozcuoğlu karakterini canlandırdı. Ardından Kalp Ağrısı isimli yapımla ekranlara gelmeye başlayan Selma Ergeç, kariyerindeki ikinci parlamayı Muhteşem Yüzyıl dizisinin Hatice Sultan rolü ile yaşadı. Gönül İşleri Ve Vatanım Sensin isimli dizilerde de rol alan Ergeç, pek çok filmin kadrosunda da bulundu!

selma ergeç (2)

Sinemada ilk kez Beş Vakit isimli yapım ile gelen Selma Ergeç, The Net 2.0, Sis ve Gece, Ses, Senin Hikayen, Kırımlı Maria ve Mest-i Aşk filmlerinin kadrosunda yer aldı. Dijitale de iş yapmaya başlayan Selma Ergeç, Yaşamayanlar ve Atiye isimli dizilerde oynadı. 2021 yılında Camdaki Kız dizisi ile anlaşan Selma Ergeç, Selen Koroğlu’na hayat vermeye başladı.