Camdaki Kız Rafet Kimdir, Nerelidir, Gerçek Adı Ne? Nasıl Ünlü Oldu? Camdaki Kız Tamer Levent…

Dizide otorite karakterlerinden biri olan ve Sedat’ın babası olarak seyircisinin karşısına çıkan Rafet Koroğlu ile ilgili bilinmeyen ayrıntılar haberimizde. İşte size detaylar...

Magazin 02.10.2021 - 15:56 02.10.2021 - 16:04

Ekranların sevilen dizilerinden biri olan Camdaki Kız, yeni sezonuna hız kesmeden devam ediyor. Camdaki Kız dizisinin öne çıkan karakterlerinden biri olan Rafet Koroğlu, bu sezonda beklediği ilgiyi görüyor. Dizide otorite karakterlerinden biri olan ve Sedat’ın babası olarak seyircisinin karşısına çıkan Rafet Koroğlu ise, usta bir isim tarafından canlandırılıyor. Peki, Camdaki Kız Rafet kimdir, nerelidir, gerçek adı ne? nasıl ünlü oldu? İşte, Camdaki Kız Tamer Levent hakkındaki tüm detaylar…

Sevilen bir dizi olan Camdaki Kız dizisinin Rafet Koroğlu karakterine usta oyuncu Tamer Levent hayat vermeye başladı. İzmir ilinde dünyaya gelen Tamer Levent, 13 Ekim 1950 tarihinde Karşıyaka’da dünyaya geldi. Lise eğitimini İzmir Türk Koleji’nde alan Tamer Levent, 1971 yılında Ankara Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümü’nü kazandı. Ankara Devlet Konservatuvarı Yüksek Bölümü’nden 1977 yılında mezun olan Tamer Levent, çeşitli devlet tiyatrolarında oyunculuk ve yönetmenlik yapmaya başladı. Devlet Tiyatroları genel müdürlüğü ve genel müdür yardımcılığı görevlerinde de bulunan Tamer Levent; Rusya, Kanada, Güney Kore, İran ve Kuzey Kıbrıs gibi ülkelerdeki festivallerde gösterim yapan tiyatroları yönetti. Günümüzde devlet tiyatrolarında rejisör kadrosunda olan Tamer Levent, sayısız dizi, film ve tiyatroda rol aldı!

Devlet Tiyatroları Opera ve Balesi Çalışanları Vakfı TOBAV ile Tiyatro Oyuncuları Meslek Birliği TOMEB kurucusu ve ilk Genel Başkanı olan Tamer Levent, Ülkü Ayvaz'ın Yeniden Yaratma adlı oyunuyla Devlet Tiyatroları'nın ilk Rusya turnesini gerçekleştiren isim olmayı da başardı. Vazgeç Gönlüm, Akşamdan Kalma, Akşamdan Kalma 2, Kılıç Günü, Akşamdan Kalma 3, Tepenin Ardı, Ayaz, Atlılar, İzzet Kaptan ve Oğlu gibi pek çok ünlü yapımda rol alan Tamer Levent, televizyonda da hep çok izlenen dizilerde oynadı!

tamer levent (1)

FOX TV ekranlarından 2015 yılında yayınlanmaya başlanan Aşk Yeniden isimli dizide canlandırdığı karakter ile bir hayli beğenilen Tamer Levent, bu dizinin ardından Cesur ve Güzel isimli dizide oynadı. İstanbullu Gelin, Maria ile Mustafa, Menajerimi Ara gibi birbirinden çok izlenen dizilerde rol alan Tamer Levent, 2021 yılında Camdaki Kız ile anlaştı. Öte yandan TRT 2'nin sevilen programı Akşama Doğru'nun yapımcı ve sunucusu Seynan Levent ile 1982 yılında evlenen Tamer Levent, iki çocuk babası oldu.