Camdaki Kız Nalan Gerçek Hayatta Kimdir? Burcu Biricik Kaç Yaşında, Nereli? Burcu Biricik Ne Kadar Kazanıyor?

, Camdaki Kız Nalan gerçek hayatta kimdir? İşte Burcu Biricik ile ilgili merak edilen detaylar... Sizde Burcu Biricik'in sıkı bir hayranı iseniz buyurun haberimize...

Magazin 01.10.2021 - 12:27 01.10.2021 - 12:31

Ekranların fenomen dizisi Camdaki Kız, baş karakteri Nalan’ın dram dolu yaşamını ekranlara getirmeye devam ediyor. Yeni sezonu ile seyircisinin karşısına çıkmaya devam eden Camdaki kız dizisi, Nalan karakterinin yaşamını gerçek bir hikayeden senaryoya uyarlıyor. Peki, Camdaki Kız Nalan gerçek hayatta kimdir? Burcu Biricik kaç yaşında, nereli? Burcu Biricik ne kadar kazanıyor? İşte, detaylar…

Son zamanların en iyi çıkış yapın kadın oyuncularından biri olan Burcu Biricik, 4 Mayıs 1989 tarihinde Antalya’nın Elmalı ilçesinde dünyaya geldi. 2006 yılında Antalya’da düzenlenen Miss Mediterranean güzellik yarışmasında Akdeniz Kraliçesi seçilen Burcu Biricik, lise yıllarından itibaren tiyatro ile ilgilenmeye başladı. O dönem festivallerden ödüller de alan Burcu Biricik, Ege Üniversitesi Arkeoloji Bölümü’nde lisans eğitimi aldı. Bu dönemde Bornova Belediyesi Şehir Tiyatrosu'nda oyunculuk eğitimi de alan Burcu Biricik, bu sahnede Burada İkinin Biri, Yaşlı Hanımın Ziyareti, Gözlerimi Kaparım, Vazifemi Yaparım ve Yedi Kocalı Hürmüz gibi pek çok oyunda rol aldı. Ardından 2007 yılında ekranlara gelmeye başlayan Burcu Biricik’in ilk dizi ise herkesi şoke etti!

Ekran yolculuğuna ilk kez 2007 yılında Maçolar dizisinin Serenay karakteri ile çıkan Burcu Biricik, hemen ardından Ümit Milli dizisinin Pelin’i olarak ekranlara geldi. 2011 yılında Ustura Kemal dizisinde rol alan Burcu Biricik, aynı sezon Muhteşem Yüzyıl dizisinin Menekşe Hatun karakterini canlandırdı. Ardından Düşman Kardeşler, Beni Böyle Sev, Şeref Meselesi, Ulan İstanbul   gibi dizilerde rol alan Burcu Biricik, 2016-2017 sezonunda rol aldığı Hayat Şarkısı dizisinin Hülya karakteri ile tüm dikkatleri üzerine çekti. Bugünden sonra başrollerden bir türlü düşmeyen Burcu Biricik; 8. Gün ve Kuzgun dizilerinde de oynadı. 2021 yılında başarılı bir sezon geçiren Burcu Biricik, servet kazanmaya başladı!

burcu biricik (1)

Geçtiğimiz sezonda Kırmızı Oda dizisinin Boncuk karakteri ile kendisine hayran bırakan Burcu Biricik, aynı sene Netflix için Fatma dizisinde rol aldı. Ardından Camdaki Kız dizisinin başrolü olan Nalan karakterine hayat vermeye başlayan Burcu Biricik; Kedi Özledi, İnanç Odası, Bana Masal Anlatma, Toprak'ın Günlüğü, Çok Uzak Fazla Yakın, Her Şey Seninle Güzel, Çiçero ve İnsanlar İkiye Ayrılır isimli filmlerde de rol aldı. Öte yandan Burcu Biricik’in Camdaki Kız dizisinden bölüm başı olarak 120 bin TL aldığı iddia edildi!