Camdaki Kız Gülcihan Gerçek Hayatta Kimdir? Devrim Yakut Kaç Yaşında, Nereli? Devrim Yakut Ne Kadar Kazanıyor?

Gülcihan karakteri ise, Camdaki Kız yapım ekibi tarafından usta bir isme emanet edildi. Sizde Devrim Yakut ile ilgili detayları merak ediyor ve detayları öğrenmek istiyorsanız işte size detaylar...

Magazin 01.10.2021 - 12:39 01.10.2021 - 12:43

Kanal D ekranlarının reyting rekortmeni olan Camdaki Kız dizisi, ikinci sezonuna başladı. Yeni sezonunda oyunculuk performansları ile bir kez daha kendisine hayran bırakan Camdaki Kız dizisinin bu sezon en çok dikkat çeken ismi Gülcihan karakteri oldu. Rafet Koroğlu’na çıkışı ile bir hayli takdir gören Gülcihan karakteri ise, Camdaki Kız yapım ekibi tarafından usta bir isme emanet edildi. Peki, Camdaki Kız Gülcihan gerçek hayatta kimdir? Devrim Yakut kaç yaşında, nereli? Devrim Yakut ne kadar kazanıyor? İşte, detaylar…

Ekranların sevilen dizilerinden biri olan Camdaki Kız dizisinin Gülcihan karakteri, usta oyunca Devrim Yakut’a emanet edildi. Tam adıyla Seher Devrim Yakut olan ünlü oyuncu, 27 Mayıs 1968 tarihinde dünyaya geldi. Eğitimini 1992 yılında Ankara Üniversitesi DTCF Tiyatro Bölümü'nden mezun olan Devrim Yakut, DTCF Tiyatro Bölümü'nde önce tiyatro kuramları, sonra da oyunculuk eğitimi alarak, kendisini geliştirdi. Oyunculuğa Adana Devlet Tiyatrosu ile başlayan Devrim Yakut, hem oyunculuk hem yapımcılık hem de eğitmenlik görevlerini aynı anda üstlendi. Ardından Ankara Devlet Tiyatrosu'na geçen Devrim Yakut, 2005 yılında Ankara Üniversitesi DTCF Tiyatro Bölümü'nde ders vermeye başladı. Hala burada ders vermeye devam eden Devrim Yakut, Ankara Devlet Tiyatrosu’nda müdürlük ve müdür yardımcılığı gibi görevler üstlendi. Usta oyuncunun ilk ekran macerası ise, herkesi şaşırttı!

devrim yakut (2)

Geçtiğimiz yıllaarda Bahçeşehir Üniversitesi'nde Yüksek Lisans programında ve Das Das Akademi’de de oyunculuk dersleri veren Devrim Yakut, emekliliğini de devlet tiyatrolarından aldı. Ekranlara ilk kez Annem Uyurken isimli yapım ile gelen Devrim Yakut; Unutma Beni, Hisar Buselik, Yeniden Başla gibi yapımlarda da rol aldı. Usta oyuncu bu yıl bir kitap da çıkararak, kitaba Aklımın Aynalı Çarşısı ismini verdi. Keşanlı Ali Destanı ile iyi bir çıkış yakalayan Devrim Yakut, bu yapımın ardından; Annem Uyurken, Kelebeğin Rüyası, Ben Onu Çok Sevdim isimli yapımların oyuncu kadrosunda bulundu. Şimdilerde Camdaki kız dizisinde rol alan Devrim Yakut’un bölüm başı aldığı ücret, herkesi şaşırttı!

Düğün Dernek filminin Hatice karakteri ile bir hayli sevilen bir performans sergileyen Devrim Yakut; Analı Oğullu, Anasının Oğlu, Yağmur: Kıyamet Çiçeği, Vicdan, Hom Ofis, 8 Saniye ve Bana Masal Anlatma gibi ünlü yapımlarda ardı arkasına rol aldı. Sevilen Düğün Dernek karakterini ikinci kez daha hayat veren Devrim Yakut, 2015 senesinde Çalsın Sazlar ve Düğün Dernek 2: Sünnet isimli yapımlarda arka arkaya bulundu. Thıgt Dress, Ekşi Elmalar, Cesur ve Güzel, Aile Arasında, Salur Kazan: Zoraki Kahraman, Hayat Sırları, Darısı Başımıza, Hareket Sekiz gibi yapımlarda da bulunan Devrim Yakut, 2020 yılından bugüne Baba Parası, Şeref Bey, Sen Hiç Ateşböceği Gördün mü? ve Camdaki Kız yapımlarında rol almaya başladı. Öte yandan Camdaki Kız dizisinin Gülcihan karakterine hayat veren Devrim Yakut’un bölüm başı 20 bin TL kazandığı iddia edildi.