Camdaki Kız Feride Kimdir, Nerelidir, Kaç Yaşındadır? Gerçek Adı Ne? Nasıl Ünlü Oldu? Camdaki Kız Nur Sürer…

Tartışmalı karakterlerinden biri olan Feride, yeni sezonda da Nalan’a davranışları ile seyirciyi sinir krizine sokmaya devam ediyor. İşte karakter ile ilgili merak edilen detaylar...

Magazin 02.10.2021 - 15:49 02.10.2021 - 15:52

Ekranların fenomen dizisi olan Camdaki Kız adlı yapımın tartışmalı karakterlerinden biri olan Feride, yeni sezonda da Nalan’a davranışları ile seyirciyi sinir krizine sokmaya devam ediyor. Şimdilerde Nalan ile arasına istedikleri olmadığı için mesafe koyan Feride karakterine ise, sinemanın ve televizyonların usta bir ismi hayat veriyor. Peki, Camdaki Kız Feride Kimdir, Nerelidir, Kaç Yaşındadır? Gerçek Adı Ne? Nasıl Ünlü Oldu? İşte, Camdaki Kız Nur Sürer hakkındaki tüm detaylar…

Nalan’ın aslında ananesi olan, ancak Nalan’ın annesi olarak bildiği Feride karakteri, usta bir isim tarafından canlandırılmaya başlandı. Sinemanın ve televizyon usta isimlerinden biri olan Nur Sürer’e emanet edilen Feride karakteri, performansı ile de bir hayli beğenildi. 1954 Arnavut kökenli bir anne ve Dağıstan kökenli bir babadan dünyaya gelen Nur Sürer, eğitim hayatını Bursa Anadolu Kız Lisesi'nde mezun olarak tamamladı. 1979 yılında oyunculuğa beyazperdeden başlayan Nur Sürer, Bereketli Topraklar Üzerinde filminde Fatma karakterine hayat verdi. Ardından pek çok yapımda rol alan Nur Sürer, kariyerindeki dizi ve filmleri görenleri hayrete düşürdü!

Antalya Altın Portakal Film Festivali'nde iki kez "En İyi Kadın Oyuncu" ödülü kazanan Nur Sürer, 1984 yılında uluslararası arenada yayınlanan filmlere iş yapmaya başladı.  Televizyonlara ilk kez 1981 yılında Bay Alkollü Takdimimdir dizideki Gül karakterleri ile gelmeye başlayan Nur Sürer; Yalancı Şafak, Son Söz Sevginin, İlişkiler, Köçek, Havada Bulut  , Bir Aşk Hikayesi gibi yapımlarda arka arkaya rol aldı. Ihlamurlar Altında dizisinde canlandırdığı Müjgan ile iyi bir çıkış yapan Nur Sürer, Kabuslar Evi: Seni Beklerken, Asi, Kasaba, Herşeye Rağmen, Lale Devri, Sultan    , Tatar Ramazan, Bana Artık Hicran De, Bir Litre Gözyaşı ve Çukur dizilerindeki karakterleri ile de bir hayli beğenildi. Sinemada da pek çok yapımda rol alan Nur Sürer, şu ana dek iyi bir kariyer yolculuğu yaptı!

nur sürer (2)

Kadın hareketlerine verdiği destek ile de tanınan Nur Sürer, beyazperdeye gelmeye başladığı 1979 yılından bu yana pek çok ünlü yapımda rol aldı. 1980 yılında Bir Günün Hikayesi filmi ile sinemadaki kariyerine devam eden Nur Sürer; Aşka Dönüş, Derman, Ayna, Fidan, Dul Bir Kadın, Yılanların Öcü, Ses, Son Urfalı, Karınca Katarı, Ateşböceği, Dönüş, Sadık, Uçurtmayı Vurmasınlar, Kiraz Çiçek Açıyor, Umuda Yolculuk, Suyun Öte Yanı, Uzlaşma, Denize Hançer Düştü gibi pek çok filmde rol aldı. En son sinemaya 2020 yılında Nasipse Olur filmi ile gelen Nur Sürer, 2021 yılında Camdaki Kız dizisinin Feride İpekoğlu karakterine hayat vermeye başladı.