Camdaki Kız Cana Gerçek Hayatta Kimdir? Hande Ataizi Kaç Yaşında, Nereli? Hande Ataizi Ne Kadar Kazanıyor?

Camdaki Kız dizisinin Cana karakteri olan Hande Ataizi yılların oyuncusu olarak yoluna devam ediyor. Sizde Hande Ataizi ile ilgili detayları merak ediyorsanız işte size ayrıntılar...

Magazin 01.10.2021 - 13:13 01.10.2021 - 13:15

Kanal D ekranlarının gözde yapımlarından biri olan Camdaki Kız dizisi, ikinci sezonu ile seyircisinin karşısına çıkmaya başladı. Sedat ile olan yasak aşkı nedeniyle seyircisine dönem dönem sinir krizi geçirten Camdaki Kız dizisinin Cana karakteri, bu dönemin de en çok konuşulan karakterleri arasına girmeyi başardı. Peki, Camdaki Kız Cana gerçek hayatta kimdir? Hande Ataizi kaç yaşında, nereli? Hande Ataizi ne kadar kazanıyor? İşte, detaylar…

Camdaki Kız dizisinin seyircisinin entrikaları ile her hafta çileden çıkaran Cana karakteri, ekranların usta isimlerinden biri olan Hande Ataizi’ne emanet edildi. 2 Eylül 1973 tarihinde Bursa’da dünyaya gelen Hande Ataizi, şimdiye dek pek çok yapımda oyunculuk ve sunuculuk yaptı. Eğitimini İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümü'nden alan Hande Ataizi, 1996 yılında Mum Kokulu Kadınlar filmi ile iyi bir çıkış yakaladı. Ancak Hande Ataizi’nin ilk ekranlara gelişi bu yapımdan çok daha önceydi!

Ekranlara ilk kez 1993 yılında gelmeye başlayan Hande Ataizi, Yaz Evi isimli yapımda Gülçiçek karakterine hayat verdi. Ardından Sahte Dünyalar, Kaldırım Çiçeği, Hande ile Açık Açık gibi dizi ve programlarda oyunculuk ile sunuculuk yapan Hande Ataizi, sinemadaki ilk parlamasını 1996 yapımı Mum Kokulu Kadınlar ile yaparken; ekranlardaki ilk parlamasını ise 1998 yılında yayınlanan Ruhsar dizisi ile yaptı. Bu saatten sonra Cem Davran ile iyi bir sinerji yakalayan Hande Ataizi, partneri ile pek çok yapıma daha imza attı. Ruhsar’dan sonra kariyerine; Böyle mi Olacaktı, Yüzleşme, Hande Ataizi Şov, İki Kere Kiki, Anne Babamla Evlensene, Vaka-i Zaptiye, Bayanlar Baylar, Estağfurullah Yokuşu, Melekler Adası, ATV'de Ayda Bir – Hande Ataizi ile En Çekici, Sev Kardeşim, Bunu Yayında Söyle, Showtime, Buzda Dans, Kara Duvak, Ece, Eşimle Başım Dertte, Yaş 15, Karışık Aile gibi isimli yapımlarda rol aldı. Performansı ile her dönem takdir gören isimlerden olan Hande Ataizi, şimdilerde ise, gerçek manada servet kazanmaya başladı!

camdaki-kiz-dizisinin-cana-si-hande-ataizi-nden-duygulandiran-itiraf_0ba65

Ekran kariyerine 2011 yılında sunduğu Dest-i İzdivaç ile devam eden Hande Ataizi, Benzemez Kimse Sana, Altındağlı, En Sevdiğim 3 Şarkı, Hayat Mucizelere Gebe, sen İste Yeter, Alya Vol 1, Kahpe Bizans, Melekler Evi ve Çılgın Dersane isimli yapımlarda da yer aldı. Altın Portakal En İyi Kadın Oyuncu Ödülü'nü de kazanan Hande Ataizi, Türkiye'nin 7. Cumhurbaşkanı Kenan Evren’in yaptığı iki nüsünden birine model oldu. Şimdilerde Camdaki Kız dizisinin entrikalı karakteri olan Cana’ya hayat veren Hande Ataizi’nin bu yapımdan aldığı ücretin ise, bölüm başı 35 bin TL olduğu iddia edildi.