Bülent Ersoy’dan Şok Mahkeme Kararı! Mustafa Keser’e Öyle Bir Şey Yaptı Ki, Görenler Şok Oldu! Sadece 1..

Bir süredir magazin dünyasının en sıcak polemiklerinden biri olan Mustafa Keser ve Bülent Ersoy arasındaki tartışmada sular bir türlü durulmadı. Mahkemeye taşınan olayın detayları haberimizde...

Magazin 14.10.2021 - 15:39 14.10.2021 - 15:40

Bir süredir magazin dünyasının en sıcak polemiklerinden biri olan Mustafa Keser ve Bülent Ersoy arasındaki tartışmada sular bir türlü durulmadı. Birlikte Benzemez Kimse Bize isimli programı, sadece iki bölüm sunabilen Mustafa Keser ve Bülent Ersoy polemiğinde bu kez hamla Bülent Ersoy’dan geldi. Sessizliğini ilk kez bozan Bülent Ersoy, Mustafa Keser’e adeta ateş püskürdü! Peki, Bülent Ersoy ve Mustafa Keser arasında neler yaşandı? İşte, detaylar…

Yeni sezonun en iddialı eğlence programlarından biri olması beklenen “Benzemez Kimse Bize” isimli program, sunucuları Mustafa Keser ve Bülent Ersoy’un tartışmaları nedeniyle yayından kaldırıldı. İlk iki bölümünden sonra yayından kaldırılan programın ardından YouTube kanalından bir video yayınlayan Mustafa Keser, sunuculuğu paylaştığı Bülent Ersoy için; “Seni diva değil, divan yaparlar” demiş ve programın sanatçının kaprisleri yüzünden bittiğini ifade etmişti. Konuyla ilgili sessizliğini ilk kez bozan Bülent Ersoy, “Söylemezsem Olmaz” isimli magazin programında; “Benim için yapılanları hiç umursamasam da eğer gerek görüyorsam haddini aşana cevap veririm. Somut göstergelerle, verilerle masanın üzerine atarım. Şahitlerle delillerle söylenenleri çürütürüm. Zaten program, benim programımdı. Oturduğum koltuk, ona battı. Ondan rahatsız oldu. Orada bana bir oda hazırlanmış, görmüyor mu? Zaten maddesel olarak da bir fark var, bunları bilmiyor mu?” ifadeleri Keser’e ateş püskürdü!

Mustafa Keser’in kendisi hakkında söylediği “kaprisli” kelimesini değerlendiren Bülent Ersoy, kaprisli değil mükemmeliyetçi olduğunu ifade etti. Konuyla ilgili açıklamayı Söylemezsem Olmaz isimli magazin programına yapan Bülent Ersoy; “Mustafa Keser’i sevmiyorum. Bu tarz hareket eden insanlara sevgim varsa bile bir dirhem kalmaz. ‘Diva’ denmezmiş de beni divan yaparlarmış. Aklınca 1980 öncesinden beni vurmak istiyor. Şöhretim Türkiye sınırları dahilinde değil, dünyada” dedi. Mustafa Keser’in kendisi ile ilgili söylediği “Ses mes kalmamış” eleştirisine ise; “Beni imtihana davet ediyor. Sayın Zeki Müren, ‘Beni imtihan edecek kişi daha anasının karnından doğmadı’ diyor. Gençlik sesi Müzeyyen Hanım’ın gibiydi. Yaşlılık sesi de benim gibi... Kanal yönetimi bu beyefendinin söylemlerinden sonra programın devam edemeyeceğine karar vermişler. Ben de daha da sormam kendimi aşağıya çekmem” şeklinde yanıt veren Bülent Ersoy, Mustafa Keser’i dava etti!

Mustafa Keser’in kendi hakkında söylediklerini sineye çekmeyen Bülent Ersoy, avukatı Serkan Toper aracılığıyla İstanbul Asliye Hukuk Mahkemesi’ne başvurdu. Hakaret ve kişilik haklarına saldırı gerekçesi nedeniyle mahkemeye başvuran Bülent Ersoy, 1 liralık manevi tazminat davası açarak, tüm dikkatleri üzerine çekti. Öte yandan Avukat Serkan Toper, dilekçede; “Mesleğine ve sanatına uzanan bu saldırı müvekkili derinden yaralamıştır. Davalının haksız açıklamaları nedeniyle büyük bir hayran kitlesine sahip olan müvekkil, iç dünyasında bir travma yaşamış, elem ve üzüntü duymuştur. Müvekkilin toplum önünde itibarı sarsılmıştır” ifadelerine yer verdi.