Barbaroslar Akdeniz'in Kılıcı Zeynep Kimdir? Melis Babadağ Kimdir, Kaç Yaşındadır? Melis Babadağ Nasıl Ünlü Oldu?

Barbaroslar: Akdeniz'in Kılıcı dizisinin Zeynep karakteri ise, televizyon izleyicisi tarafından bir hayli beğenildi! Sizde bu karakter ile ilgili detayları merak ediyorsanız işte ayrıntılar...

Magazin 18.10.2021 - 20:32 18.10.2021 - 20:32

Yeni dizi Barbaroslar: Akdeniz'in Kılıcı, seyircisinin karşısına çıkmaya devam ediyor. Sezonun iddialı yapımların arasına girmeyi şimdiden başaran Barbaroslar: Akdeniz'in Kılıcı dizisi, iddialı karakterlerini ekranların ünlü isimlerine emanet etti. O isimlerden biri tarafından canlandırılan Barbaroslar: Akdeniz'in Kılıcı dizisinin Zeynep karakteri ise, televizyon izleyicisi tarafından bir hayli beğenildi! Peki, Barbaroslar Akdeniz'in Kılıcı Zeynep kimdir? Melis Babadağ kimdir, kaç yaşındadır? Melis Babadağ nasıl ünlü oldu? İşte, detaylar…

TRT1 ekranlarının bu sezonki en iddialı yapımı olan Barbaroslar: Akdeniz'in Kılıcı dizisinin Zeynep karakteri, ünlü oyuncu Melis Babadağ’a emanet edildi. 17 Ocak 1984 tarihinde Ankara'da dünyaya gelen Melis Babadağ, Adana'da büyüdü. Önce Üsküdar Anadolu Lisesi’nde ardından ise Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi İç Mimarlık Bölümü’nden mezun olan Melis Babadağ, sahnedeki ilk deneyimini 5 yaşında yaşadı. Ardından eğitim hayatı boyunca tiyatro ile yakından ilgilenen Melis Babadağ, sahnelerden hiç inmemeyi tercih etti. Bir süre asıl mesleği olan iç mimarlık görevini de yapan Melis Babadağ, bir yandan da çocukluktan beri ilgi duyduğu resme devam etti. Amatör olarak resim ve heykel sanatıyla ilgilenen Melis Babadağ, şimdiye dek pek çok ünlü yapımda rol aldı!

Yer aldığı sosyal sorumluluk projeleri ile tanınan Melis Babadağ, şimdilerde "dezavantajlı bölgelerde yaşayan 7-13 yaş aralığındaki çocukların sosyal gelişim ve sosyal kimliklerini desteklemek, ufuklarını genişletmek, özgüvenlerini güçlendirerek daha mutlu bireyler olarak yetişmelerine katkı yapmayı" kendine ilke edinen SosyalBen Vakfının yönetim kurulu üyesi olarak görev yapmaya başladı. Öte yandan ekranlara ilk kez 2009 yılında yayınlanan Cam Kırıkları isimli dizinin Emine karakteri olarak gelmeye başlayan Melis Babadağ, aynı yıl, Aile Saadeti ve İncir Reçeli isimli yapımlarda rol aldı. Geniş Aile dizisinin Şevval karakteri ile iyi bir çıkış yakalayan Melis Babadağ, asıl çıkışını 2011-2014 sezonunda rol aldığı Pis Yedili dizisinin Elçin karakteri ile yaşadı. Devam eden yıllarda Mihrap Yerinde, Yeşil Deniz gibi dizilerde rol alan Melis Babadağ, pek çok ünlü sinema filminde de oynadı!

image_750x_60d51f81d2594

Beyazperdeye ilk kez 2011 yılında Beni Unutma isimli filmin Sevda karakteri ile gelen Melis Babadağ, 2015 yapımı Ertuğrul 1980 isimli filmde de rol aldı. Bir yıl sonra Oğlan Bizim Kız Bizim isimli sinema filminin Zeynep karakteri olarak sinemaseverlerin karşısına çıkan Melis Babadağ, Elimiz Mahkum isimli televizyon filminde de oynadı. Sinemada rol aldığı Aykut Enişte filminin Gülşah karakteri ile bir hayli beğenilen Melis Babadağ, Aşk Çağırırsan Gelir isimli filmde de rol aldı.