Barbaroslar Akdeniz'in Kılıcı Pietro Kimdir? Yiğit Özşener Kimdir, Kaç Yaşındadır? Yiğit Özşener Nasıl Ünlü Oldu?

Barbaroslar Akdeniz'in Kılıcı dizisinin Pietro karakteri ise, herkesin yakından tanındığı biri tarafından canlandırılıyor! Sizde bu başarılı karakterin detaylarını merak ediyorsanız işte detaylar...

Magazin 18.10.2021 - 20:32 18.10.2021 - 20:32

Yeni sezonun en iddialı dizilerinden birisi olan Barbaroslar Akdeniz'in Kılıcı dizisi, her perşembe hikayesini daha da derinleştirmeye devam ediyor. Tarihin tozlu raflarından beslenen Barbaroslar Akdeniz'in Kılıcı, Türkiye’nin ilk Kaptan-ı Deryası Barbaros Hayreddin Paşa ve kardeşlerinin deniz maceralarını konu alıyor. Usta oyuncuları kadrosunda buluşturan Barbaroslar Akdeniz'in Kılıcı dizisinin Pietro karakteri ise, herkesin yakından tanındığı biri tarafından canlandırılıyor! Peki, Barbaroslar Akdeniz'in Kılıcı Pietro kimdir? Yiğit Özşener kimdir, kaç yaşındadır? Yiğit Özşener nasıl ünlü oldu? İşte, detaylar…

TRT1 ekranlarının fenomeni haline gelen Barbaroslar Akdeniz'in Kılıcı dizisinin Pietro karakteri, papanın önemli adamlarından biri olarak öne çıktı. Sert ve acımasız biri olan Barbaroslar Akdeniz'in Kılıcı dizisinin Pietro karakteri, ünlü oyuncu Yiğit Özşener tarafından canlandırmaya başlandı. Aslen Üsküp ve Kavala göçmeni kökenli bir ailenin çocuğu olarak dünyaya gelen Yiğit Özşener, 6 Nisan 1972 tarihinde İzmir’de dünyaya geldi. Yıldız Teknik Üniversitesi Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği Bölümü’nden 1996 yılında mezun olan Yiğit Özşener, 1997-1999 yılları arasında Koç Üniversitesi’nde yüksek lisans eğitimini tamamladı. Aynı yıllarda oyunculuk eğitimi de almaya başlayan Yiğit Özşener, Studio Oyuncuları Topluluğu’nda hem eğitim aldı hem de pek çok oyunda rol aldı. Tekand’ın yazıp yönettiği “Gergedanlaşma” ile profesyonel olarak oyunculuğa başlayan Yiğit Özşener, Bulgaristan ve Makedonya’da gerçekleştirilen çeşitli festivallerde Türkiye’yi temsil etti. Ardından pek çok tiyatroda rol olan Yiğit Özşener, ekranların da en ünlü dizilerinde rol aldı!

yiğit özşener (2)

Oyunculuğun yanı sıra seslendirme sanatçılığı da yapan Yiğit Özşener, televizyon ekranlarına ilk kez 2001 yılında yayınlanan Üzgünüm Leyla isimli dizi ile geldi. Aynı yıl Karanlıkta Koşanlar isimli dizide de rol alan Yiğit Özşener, devam eden yıllarda; Unutma Beni, Zeybek Ateşi, Estağfurullah Yokuşu, Arapsaçı, 24 Saat, Rüzgarlı Bahçe, Rüya Gibi dizilerde oynadı. 2007-2009 sezonunda rol aldığı Dudaktan Kalbe dizsinin Cemil Paşazade karakteri ile iyi bir çıkış yakalayan Yiğit Özşener, ardından Kayıp isimli mini dizide rol aldı. 2009-2011 sezonunda dönemin fenomen dizisi Ezel adlı yapımda Cengiz Atay karakterini hayat veren Yiğit Özşener, yakaladığı çıkışı yeniden devam ettirdi. Ardından Son, Esir Şehrin Gözyaşları – Bir Ferhat ile Şirin Hikayesi, İntikam, Galip Derviş, Cesur ve Güzel, Bozkır, Ramo ve Kırmızı Oda gibi ünlü yapımlarda rol alan Yiğit Özşener, pek çok sinema filminde de oynadı!

Beyazperdeye ilk kez 2000 yılında Herkes Kendi Evinde isimli film ile gelen Yiğit Özşener, devam eden yıllarda Yeşil Işık, O Şimdi Asker, Giz, Crude, Çalınan Ceset, One Day In Europ, Gece 11:45, Tombala, Last Looks gibi filmlerde de oynadı. Ardından 2006 yılında Kabuslar Evi: Onlara Dokunmak isimli televizyon filminde rol alan Yiğit Özşener; Beş Vakit, Güneşi Gördüm, Aşk Tesadüfleri Sever, Kaybedenler Kulübü, Dedemin İnsanları, Ocak Ayının İki Yüzü, İşe Yarar Bir Şey, Bir Kahramanın Rüyası ve Kaybedenler Kulübü Yolda isimli filmlerde de oynadı.