Barbaroslar Akdeniz'in Kılıcı İshak Kimdir? Yetkin Dikinciler Kimdir, Kaç Yaşındadır? Yetkin Dikinciler Nasıl Ünlü Oldu?

Barbaroslar Akdeniz'in Kılıcı dizisinin İshak karakteri ise, kardeşlerin en büyüğü olarak seyircinin karşısına çıkıyor! Sizde başarılı bu karakterin detaylarını merak ediyorsanız işte size ayrıntılar

Magazin 18.10.2021 - 20:32 18.10.2021 - 20:32

Ünlü isimleri kadrosunda buluşturan Barbaroslar Akdeniz'in Kılıcı, Akdeniz’in Türk gölüne nasıl dönüştüğünü anlatmaya devam ediyor. Yeni sezonun en iddialı yapımlarından biri olan Barbaroslar Akdeniz'in Kılıcı dizisi, Barbaros Hayreddin Paşa ve kardeşlerin hikayesini konu alıyor. O kardeşlerden biri olan Barbaroslar Akdeniz'in Kılıcı dizisinin İshak karakteri ise, kardeşlerin en büyüğü olarak seyircinin karşısına çıkıyor! Peki, Barbaroslar Akdeniz'in Kılıcı İshak kimdir? Yetkin Dikinciler kimdir, kaç yaşındadır? Yetkin Dikinciler nasıl ünlü oldu? İşte, detaylar…

Barbaroslar Akdeniz'in Kılıcı dizisinin önemli karakterlerinden birisi olan ve Barbaros kardeşlerin en büyüğü İshak’a hayat veren kişi, ünlü oyuncu Yetkin Dikinciler oldu. 15 Ağustos 1969 tarihinde İstanbul’da dünyaya gelen Yetkin Dikinciler, Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümü’nü bitirdi. Oynadığı bir film ile hayatı değişen Yetkin Dikinciler, ilerleyen yıllarda sinema, tiyatro ve dizi oyuncusu olarak hayranlarının karşısına çıkmaya başladı. Tiyatro ile her dönem yakından ilgilenen Yetkin Dikinciler, pek çok önemli projede yer aldı!

Seyircisinin karşısına ilk kez 1998 yılında Leoparın Kuyruğu isimli yapımın Serdar karakteri ile gelmeye başlayan Yetkin Dikinciler, devam eden yıllarda Seni Yaşatacağım, Avrupa Yakası, Üç Kişilik Aşk, Kırık Kanatlar, The Net 2.0, Misi, Radyo Tantana gibi iddialı yapımlarda oynadı. Çağan Irmak imzalı Babam ve Oğlu filminin Salim karakterini canlandırdıktan sonra hayatı değişen Yetkin Dikinciler, bu filmdeki performansı ile tüm Türkiye’de tanınmaya başladı. Ardından Gözyaşı Çetesi, Sis ve Gece, Kabuslar Evi: Son Dans, Eşref Saati, Ulak gibi yapımlarda önemli rolleri oynayan Yetkin Dikinciler, ikinci çıkışını, Biket İlhan imzalı Mavi Gözlü Dev filminin Nazım Hikmet karakteri ile yaptı. Devam eden yıllarda; Kara İnci, Usta, Aile Saadeti, Umut Yolcuları, Bizim Yenge, Çıplak Gerçek, Merhaba Hayat, Umut Üzümleri gibi yapımlarda rol alan Yetkin Dikinciler, herkesin büyük bir ilgiyle takip ettiği o dizide de oynadı!

yetkin dikinciler (2)

Dönemin popüler yapımlarından biri olan Muhteşem Yüzyıl dizisinde Kara Ahmed Paşa karakterini canlandıran Yetkin Dikinciler, bu rolü ile de bir hayli beğenildi. Devam eden yıllarda Kızım İçin, Nadide Hayat, Bahtiyar Yılmaz ve Her Şey Mümkün isimli yapımlarda rol alan Yetkin Dikinciler, son dönemlerin en iyi biyografi filmi olan Cep Herkülü: Naim Süleymanoğlu isimli filmde de oynadı. Son yıllarda Merhaba Güzel Vatanım, Menajerimi Ara ve Yeşilçam isimli yapımlarda rol alan Yetkin Dikinciler, bu sezon Barbaroslar: Akdeniz'in Kılıcı dizisi ile el sıkıştı.