Barbaroslar Akdeniz'in Kılıcı Dizisinin Hızır Reis Kimdir? Ulaş Tuna Astepe Kaç Yaşındadır, Nerelidir?

Barbaroslar Akdeniz'in Kılıcı, Hızır Reis karakterini o isme emanet etti! Sizde bu karekterin detaylarını merak ediyorsanız işte size ayrıntılar...

Magazin 07.10.2021 - 15:53 07.10.2021 - 15:55

Ekranların en iddialı yapımlarından biri olan Barbaroslar Akdeniz'in Kılıcı dizisi, seyircisinin gönlünde taht kurmayı başardı. Usta oyuncuları kadrosunda buluşturan ve gerçek bir tarihi hikayeden beslenen Barbaroslar Akdeniz'in Kılıcı, Hızır Reis karakterini o isme emanet etti! Peki, Barbaroslar Akdeniz'in Kılıcı dizisinin Hızır Reis kimdir? Ulaş Tuna Astepe kaç yaşındadır, nerelidir? Ulaş Tuna Astepe ne kadar kazanıyor, nasıl ünlü olmuştur? İşte, detaylar…

Barbaroslar Akdeniz’in Kılıcı dizisinin baş karakterlerinden birisi olan Hızır Reis, ilerleyen zamanlarda Barbaros Hayreddin Paşa olacak olan karakter olarak ekranlardaki yerini almaya başladı. Barbaroslar Akdeniz’in Kılıcı dizisinin Hızır Reis karakteri için ise, Ulaş Tuna Astepe seçildi. 5 Mayıs 1988 tarihinde İzmit'te dünyaya gelen Ulaş Tuna Astepe, eğitiminin ilk dönemini İzmit'te tamamladı. Liseyi İstanbul Lisesi’nde yatılı olarak okuyan Ulaş Tuna Astepe, üniversite eğitimini ise, Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümü’nde tamamladı. Medya sektörüne oyunculuğun dışında bir alandan giriş yapan Ulaş Tuna Astepe, sektöre 2008 yılında Osmanlı Cumhuriyeti filminde kostüm asistanlığı yaparak başladı. Bunun ardında setlerde keşfedilen Ulaş Tuna Astepe, ilk rolünü iddialı bir dizi ile yaşadı!

Ekranlara ilk kez Karadayı dizisinin Orhan Kara karakteri olarak çıkan Ulaş Tuna Astepe, 2012-2015 sezonu boyunca ATV ekranları aracılığıyla seyircisinin karşısına çıktı. Bu dizinin hemen ardından Analar ve Anneler dizisinde rol alan Ulaş Tuna Astepe, bu dizide Mustafa karakterini canlandırdı. 2017 yılında Rüya dizisinin Alaz karakteri olarak seyircisinin karşısına çıkan Ulaş Tuna Astepe, 2018-2019 sezonunda yayınlanan Sen Anlat Karadeniz dizisinde ise, Tahir Kaleli karakterine hayat verdi. Bu sezon için Barbaroslar: Akdeniz'in Kılıcı dizisi ile anlaşan Ulaş Tuna Astepe, geçmişte sinemada da boy gösterdi!

Sinemada şimdiye dek tek bir film ile gelen Ulaş Tuna Astepe, 2016 yılında Körfez isimli filmin Selim karakterine hayat verdi. Kariyeri boyunca dört kısa filmde rol alan Ulaş Tuna Astepe; Üniversiteli, Zayiat, Meşakkat ve Karısı ile Balık Havuzu isimli kısa filmlere imzasını attı. Öte yandan Barbaroslar: Akdeniz'in Kılıcı dizisinin Barbaros Hayreddin Paşa (Hızır Reis) karakterine hayat vermeye başlayan Ulaş Tuna Astepe’nin diziden ne kadar kazandığı henüz bilinmiyor. Ancak Ulaş Tuna Astepe son dizisi olan Sen Anlat Karadeniz’den bölüm başı 22 bin TL kazanıyordu.