Barbaroslar Akdeniz'in Kılıcı Dizisi Oruç Reis Kimdir? Engin Altan Düzyatan Kaç Yaşındadır, Nerelidir?

Oruç Reis, namı değer Baba Oruç, dizinin en çok sevilen karakteri haline geldi. Barbaroslar Akdeniz'in Kılıcı dizisinin endamlı karakteri ile ilgili merak edilen detaylar haberimizde...

Magazin 07.10.2021 - 15:49 07.10.2021 - 15:52

Ekranlarının yeni dizisi olan Barbaroslar Akdeniz'in Kılıcı, ekranlarda fırtınalar estirmeye devam ediyor. Henüz yayın hayatının başında olan Barbaroslar Akdeniz'in Kılıcı dizisinin baş karakterlerinden biri olan Oruç Reis, namı değer Baba Oruç, dizinin en çok sevilen karakteri haline geldi. Barbaroslar Akdeniz'in Kılıcı dizisinin o karakteri ise, ekranların yakışıklı isimlerinden birine emanet edildi! Peki, Barbaroslar Akdeniz'in Kılıcı dizisi Oruç Reis kimdir? Engin Altan Düzyatan kaç yaşındadır, nerelidir? Engin Altan Düzyatan ne kadar kazanıyor, nasıl ünlü olmuştur? İşte, detaylar…

Yeni dizi Barbaroslar Akdeniz'in Kılıcı dizisinin Oruç Reis karakteri ünlü oyuncu Engin Altan Düzyatan tarafından canlandırılmaya başlandı. Aslen Yugoslav Türkü olan Engin Altan Düzyatan, 26 Temmuz 1979 tarihinde İzmir’de dünyaya geldi. 1996 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi Tiyatro Bölümü’ne giren Engin Altan Düzyatan, mezun olduğu 2001 yılının hemen ardından İstanbul’a taşındı. Oyunculuk kariyerinin başlarında Kenter ve DOT Tiyatrosu'nda görev alan Engin Altan Düzyatan, Diyarbakır Devlet Tiyatrosu'nda da bir oyun yönetti. Ekranların yakışıklı isimlerinden biri olan Engin Altan Düzyatan, şimdiye dek pek çok ünlü yapımda rol aldı!

2012 yılında Los Angeles Movie Awards'da Bir Avuç Deniz filmindeki performansı ile En İyi Erkek Oyuncu Ödülü'nü kazanan Engin Altan Düzyatan, ekranlara ilk kez 2001 yılında Ruhsar filinin Barış karakteri ile geldi. Aynı yıl pek çok ünlü yapımda rol alan Engin Altan Düzyatan, Bizim Otel     ve Yeditepe İstanbul isimli dizilerde rol aldı. Yeditepe İstanbul isimli diziden sonra ünlenmeye başlayan Engin Altan Düzyatan, bu diziden sonra ilk olarak Koçum Benim dizisinin Orçun’una hayat verdi. 2003 senesinde dört ayrı yapımda rol alan Engin Altan Düzyatan; Hürrem Sultan, Mühürlü Güller, Alacakaranlık ve Kampüsistan isimli dizilerde rol aldı. Devam eden yıllarda arka arkaya Azize, Sil Baştan, Belalı Baldız, Kadın Her Zaman Haklıdır, Sıla, Kızlar Yurdu, Sevgili Dünürüm, Dantel, Cesaretin Var mı Aşka, Bir Bulut Olsam, Kapalıçarşı, 1 Milyon Canlı Para, Şen Yuva, Son, Yol Ayrımı, Cinayet, Çırağan Baskını gibi yapımlarda rol aldı. Kariyerinin en parlak çıkışını 2014-2019 sezonunda rol aldığı Diriliş Ertuğrul dizisinin Ertuğrul Gazi karakteri ile yaşayan Engin Altan Düzyatan, pek çok filmde de oynadı!

Devam eden yıllarda 3’te 3 Tarih ve Sen de Tanık Ol isimli programlarda sunuculuk yapan Engin Altan Düzyatan, Barbaroslar Akdeniz’in Kılıcı dizisinden önce Kurşun isimli dizide Savcı Orhan karakterini canlandırdı. Sinemaya ise 2005 yılında Kalbin Zamanı isimli film ile başlayan Engin Altan Düzyatan; Beyza'nın Kadınları, Cennet, Mezuniyet, Cin Geçidi, New York'ta Beş Minare, Bir Avuç Deniz, Romantik Komedi, Anadolu Kartalları, Bu Son Olsun, Dört Duvar Saraybosna, Romantik Komedi 2, Bu İşte Bir Yalnızlık Var, Ve Panayır Köyden Gider gibi filmlerde rol aldı. Öte yandan son dizisi Kurşun ile bölüm başı 150 bin TL’ye anlaşan Engin Altan Düzyatan’ın yeni dizisi Barbaroslar Akdeniz’in Kılıcı dizisinden ne kadar kazandığı henüz ortaya çıkmadı.