Aziz Dizisinin Aziz’i Kimdir? Murat Yıldırım Kimdir, Kaç Yaşındadır? Murat Yıldırım Nasıl Ünlü Oldu?

Show TV ekranlarının yeni sezon dizilerinden biri olacak olan Aziz, seyircisinin karşısına çıkmak için geri sayıma başladı. Sizde Aziz karakterini merak ediyorsanız işte size detaylar...

Magazin 18.10.2021 - 20:29 18.10.2021 - 20:29

Show TV ekranlarının yeni sezon dizilerinden biri olacak olan Aziz, seyircisinin karşısına çıkmak için geri sayıma başladı. Yeni sezonun en iddialı yapımlarından birisi olması beklenen Aziz dizisi, hikayesi ve oyuncuları ile şimdiden tüm gözleri üzerine çevirdi. Baş karakteri olan Aziz’in ölümüne sebep olduğu bir Fransız teğmenden sonra değişecek olan hayatını konu alan dizi, Aziz karakteri için o ismi seçti! Peki, Aziz dizisinin Aziz’i kimdir? Murat Yıldırım kimdir, kaç yaşındadır? Murat Yıldırım nasıl ünlü oldu? İşte, detaylar…

Sezonun en iddialı yapımlarından birisi olması beklenen Aziz dizisi, baş karakteri Aziz için Murat Yıldırım ile anlaştı. 13 Nisan 1979’da Konya’da dünyaya gelen Murat Yıldırım, aslen Mardinli olan Kürt ve Arap kökenli bir ailenin çocuğu olarak doğdu. Yıldırım, Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümü’nden mezun olan Murat Yıldırım, tiyatro ve müziğe duyduğu ilgi nedeniyle üniversite yıllarında Yıldız Teknik Üniversitesi Oyuncuları'na (YÜO) katıldı. Bu topluluk ile birlikte 3 yıl boyunca amatör olarak sahnelere çıkan Murat Yıldırım, televizyon ekranlarına ise, ilk kez 1999 yılında herkesin bildiği o dizi ile geldi!

Oyunculuk kariyerine 1999 yılında Ayrılsak da Beraberiz isimli dizi ile başlayan Murat Yıldırım, bu dizinin ardından 2003 yılında Hayat Bilgisi, Patron Kim?, Ölümsüz Aşk gibi dizilerde oynadı. 2004 yılında Bütün Çocuklarım ve Büyük Yalan isimli dizilerde rol alan Murat Yıldırım, asıl çıkışını 2006-2007 senesinde Fırtına dizisinin Ali karakteri ile yaptı. Bu dizinin ardından aranan başrollerden birine dönüşen Murat Yıldırım; 2007-2009 sezonlarında Asi dizisinin Demir’i, 2010-2011 sezonunda Aşk ve Ceza dizisinin Savaş’ı, 2012 senesinde ise, Suskunlar dizisinin Ecevit’i olarak seyirci karşısına çıktı. Ey Aşk Nerdesin, Gecenin Kraliçesi gibi dizilerde de rol alan Murat Yıldırım, geçtiğimiz sezon Show TV ekranlarının Ramo isimli fenomen dizisinde rol aldı. Sinemada da başarılı işler yapan Murat Yıldırım’ın özel hayatı ise, hayranlarını bir hayli şaşırttı!

Beyazperdeye ilk kez 2005 yılında Organize İşler isimli filmde figüran olarak adım atan Murat Yıldırım, 2006 senesinde Araf, 2009 senesinde Güz Sancısı, 2014 senesinde ise Kırımlı Sadık isimli filmlerde rol aldı. 2015 senesinde Kocan Kadar Konuş isimli filmin Sinan karakteri olarak seyircisinin karşısına çıkan Murat Yıldırım, 2016 senesinde filmin devamı olan Kocan Kadar Konuş: Diriliş’te de oynadı. Devam eden yıllarda Sonsuz Aşk, Ayla ve İlk Öpücük gibi sinema filmlerinde de oynayan Murat Yıldırım, ilk evliliğini 2008 yılında Burçin Terzioğlu ile yaptı. İdeolojik ayrılıklar nedeniyle tartışmalar yaşadığı bilinen çift 2014 yılında boşandı. Murat Yıldırım, ikinci evliliğini ise, Londra'da tanıştığı Faslı oyuncu İman Elbani ile 13 Kasım 2016'da yılında yaptı.