Aziz Dizisi Dilruba Kimdir, Nerelidir, Gerçek Adı Ne? Nasıl Ünlü Oldu? Aziz Dizisi Dilruba…

Azizi dizisi oyuncuları ile herkesi etkiliyor. Dilruba karakterini ise, çok beğenilen o isme emanet etti! Peki, Aziz Dizisi Dilruba kimdir? İşte detaylar...

Magazin 02.10.2021 - 16:53 02.10.2021 - 16:59

Yeni sezon iddialı yapımlarından birisi olan Aziz dizisi, seyircisinin karşısına çıkmak için geri sayım başladı. Yakın zamanda seyircisinin karşısına çıkmak için hazırlıklarını tamamlayan Aziz, Dilruba karakterini ise, çok beğenilen o isme emanet etti! Peki, Aziz Dizisi Dilruba kimdir, nerelidir, gerçek adı ne? Nasıl ünlü oldu? Aziz dizisi Dilruba hakkındaki tüm detaylar…

03 Medya imzası ile Show TV ekranlarına gelmeye hazırlanan Aziz dizisi, Antakya’nın en büyük ve tek halı üreticisi olan Payidar ailesinin oğlu Aziz Payidar’ın hikayesini ekranlara getirmek için kolları sıvadı. Dizinin önemli karakterlerinden biri olan ve Aziz Payidar’ın ilk aşkı olan Dilruba karakteri ise, televizyonların güzel bir ismine emanet edildi. Damla Sönmez tarafından canlandırılacak olan Dilruba karakteri şimdiden seyirciyi meraklandırmayı başardı!

Aslen Çerkes kökenli olan Damla Sönmez, 3 Mayıs 1987 tarihinde İstanbul'da dünyaya geldi. St. Joseph Fransız Lisesi’nden eğitim alan Damla Sönmez, önce Paris Sorbonne Üniversitesi’nde, ardından ise Yeditepe Üniversitesi Tiyatro Bölümü’nde eğitim aldı. Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuvarı'ndan da müzik eğitimi alan Damla Sönmez, New York Black Nexxus Academy’de Stuart Burney ile çalıştı. İlk rollerinden biri ile ödül alan Damla Sönmez, 2009 yılında rol aldığı “Bornova Bornova” filminde canlandırdığı Özlem karakteriyle 46. Altın Portakal Film Festivali’nde “En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu” ödülünü kazandı. Kariyeri boyunca pek çok ödül alan Damla Sönmez; Kampüste Çıplak Ayaklar, Çakal, Mahpeyker: Kösem Sultan, Kurtuluş Son Durak, Uzun Hikâye, Sen Aydınlatırsın Geceyi, Deniz Seviyesi, Taksim Hold'em, Ayla ve Sibel gibi filmlerde de rol aldı. Öte yandan televizyonda da çok başarılı işler yapan Damla Sönmez, iyi bir kariyerin kapılarını şimdiden araladı!

dilruba aziz (1)

Televizyon ekranlarına ilk kez 2004 yılında Camdan Pabuçlar dizisi ile gelen Damla Sönmez, bu dizinin ardından aynı yıl Omuz Omuza, 2005 yılında Kapıları Açmak, 2006 yılında Şarkılar Susmasın, Sahte Prenses ve Fırtınalı Aşk, 2008 yılında ise, Emret Komutanım ve Gece Gündüz isimli dizilerde rol aldı. 2010-2011 sezonunda rol aldığı Türkan dizisi ile iyi bir çıkış yakalayan Damla Sönmez, ardından Şubat ve Bir Aşk Hikayesi isimli dizilerde oynadı. Kanal D ekranlarının fenomen yapımlarından biri olan ve 2014-2016 sezonunda yayınlanan Güllerin Savaşı dizisinde Gülru Çelik Sipahi karakterini canlandırarak iyi bir çıkış daha yapan Damla Sönmez, rol aldığı Çukur dizisi ile de bir hayli beğenildi. Ekranların güzel ve yetenekli ismi Damla Sönmez, bu sezon Aziz dizisi ile anlaştı.