Aziz Dizisi Aziz Payidar Kimdir, Nerelidir, Gerçek Adı Ne? Nasıl Ünlü Oldu? Aziz Dizisi Aziz Payidar…

Aziz dizisi Aziz Payidar kimdir, nerelidir, gerçek adı ne? Nasıl ünlü oldu? Sizde bu detayları merak ediyorsanız ve Aziz Payidar ile ilgili daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız işte ayrıntılar...

Dizi Haberleri 02.10.2021 - 17:06 02.10.2021 - 17:11

Yeni sezona yakın zamanda giriş yapacak olan Aziz dizisi, dizi severlerin yakın markajına çoktan girdi. İddialı karakterleri ve konusu ile tüm dikkatleri üzerine çeken Aziz dizisi, hakkında merak edilenleri de yavaş yavaş açıklamaya başladı. Yeni sezonun iddialı yapımlarından birisi olması beklenen Aziz dizisi, en çok ise Aziz Payidar karakteri ile merak edildi. Peki, Aziz dizisi Aziz Payidar kimdir, nerelidir, gerçek adı ne? Nasıl ünlü oldu? İşte, Aziz dizisi Aziz Payidar hakkında her şey…

Baş karakteri Aziz Payidar için usta isimlerden birini seçen Aziz dizisi, rolü Murat Yıldırım’a emanet etti. 13 Nisan 1979 yılında Konya şehrinde dünyaya gelen Murat Yıldırım, Kürt ve Arap kökenli bir ailede dünyaya geldi. Aslen Mardinli olan Murat Yıldırım, eğitimini Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümü’nde tamamladı. 20 Haziran 2008 senesinde Fırtına dizisinde birlikte çalıştığı Burçin Terzioğlu ile evlenen Murat Yıldırım, 30 Haziran 2014 tarihinde boşandı. Ardından Faslı oyuncu İman Elbani ile 13 Kasım 2016 yılında yeniden dünyaya gelen Murat Yıldırım, mutluluk şimdilik yakaladı. Öte yandan Murat Yıldırım, şimdiye dek pek çok ünlü yapımda rol aldı!

aziz payidar (1)

Üniversite yıllarında tiyatro ve müziğe ilgi duyan Murat Yıldırım, Yıldız Teknik Üniversitesi Oyuncuları'na (YÜO) katıldı. Ardından YÜO'daki arkadaşları aracılığıyla televizyon dünyasına giren Murat Yıldırım, ilk olarak 1999 yılında Ayrılsak da Beraberiz dizisi ile seyircisinin karşısına çıktı. Ardından Hayat Bilgisi, Patron Kim?, Ölümsüz Aşk, Bütün Çocuklarım, Büyük Yalan gibi başarılı yapımlarda rol alan Murat Yıldırım, asıl çıkışını Fırtına dizisinin Ali rolü ile yakaladı. 2007-2009          sezonunda Asi dizisinin Demir karakteri ile bir hayli beğenilen Murat Yıldırım, ardından Ey Aşk Neredesin, Aşk ve Ceza, Suskunlar, Gecenin Kraliçesi ve Roma gibi iddialı yapımlarda rol aldı. Öte yandan Murat Yıldırım, sinemada da başarılı pek çok işe imza attı!

ATV ekranlarından yayınlanan Kim Milyoner Olmak İster isimli yarışma programını da iki yıl boyunca sunan Murat Yıldırım, Organize İşler filmi ile ilk kez beyazperdeye geldi. Ardından Araf, Güz Sancısı, Kırımlı gibi filmlerde de rol alan Murat Yıldırım, Kocan Kadar Konuş ve Kocan Kadar Konuş: Diriliş isimli filmler ile sinemada da parlamayı başardı. 2017 yılında Sonsuz Aşk filminde rol alan Murat Yıldırım, aynı yıl Ayla ve İlk Öpücük isimli filmlerde de oynadı.