Aşk Mantık İntikam’ın Çınar’ı Aslında Kimdir? Burak Yörük Kimdir, Kaç Yaşındadır, Nasıl Ünlü Oldu?

Aşk Mantık İntikam dizisinin Çınar’ına hayat veren yakışıklı oyuncu, tüm gözleri üzerine çevirmiş bulunuyor. Sizde Burak Yörük ile ilgili detayları merak ediyorsanız işte size ayrıntılar...

Magazin 29.09.2021 - 12:52 29.09.2021 - 12:56

Yaz sezonundan yeni sezona uzanan ve cuma günü reyting zirvesini sezon dizilerine bırakmayan Aşk Mantık İntikam, hikâyesine her hafta daha iddialı bir şekilde devam ediyor. Esra ve Ozan’ın geçmişten gelen aşkını konu alan Aşk Mantık İntikam dizisi Çınar ve Çağla karakterleriyle de bir hayli beğeniliyor. Öte yandan Aşk Mantık İntikam dizisinin Çınar’ına hayat veren yakışıklı oyuncu, tüm gözleri üzerine çevirmiş bulunuyor! Peki, Aşk Mantık İntikam’ın Çınar’ı aslında kimdir? Burak Yörük kimdir, kaç yaşındadır, nasıl ünlü oldu? İşte, detaylar…

FOX TV ekranlarına No:9 Productions imzalı olarak gelmeye başlayan Aşk Mantık İntikam dizisi, 18 Haziran 2021 tarihinden bu yana seyircisinin karşısına çıkıyor. Yaz dizisi olarak yola çıkan, aldığı reytingler ile yola devam kararı alan Aşk Mantık İntikam Güney Kore yapımı olan Cunning Single Lady dizisinden senaryoya uyarlanıyor. Burcu Özberk, İlhan Şen, Burak Yörük ve Melisa Döngel gibi sevilen isimlerin başrolleri paylaşması ile ekranlara gelen Aşk Mantık İntikam, oyuncularının hayatlarını da merak ettirmeyi başarıyor. Aşk Mantık İntikam dizisinin en beğenilen ve merak edilen karakteri olan Çınar ise, yakışıklı oyuncu Burak Yörük tarafından canlandırılıyor!

Ekranların genç ve yakışıklı isimlerinden olan Burak Yörük, 26 Mayıs 1995 yılında İstanbul’un Şişli ilçesinde dünyaya geldi. Çok küçük yaşta ekranlara gelmeye başlayan Burak Yörük, ilk oyunculuk deneyimini sadece 7 yaşındayken 2002 yılında Sırlar Dünyası ile yaşadı. Adeta ekranların gözü önünde büyüyen Burak Yörük; 2004 yılında Biz Boşanıyoruz isimli dizinin Cancan isimli karakteri ile ekran macerasına devam etti. 2005 yılında Şeytan; 2007 yılında Dede Korkut Hikâyeleri’nin Salur Kazan karakteri; 2013 yılında önce 20 Dakika dizisinin Tayfur Solmaz’ı ardından ise Ben Onu Çok Sevdim isimli dizinin Aydın Menderes’i olarak seyirci karşısına çıkan Burak Yörük, pek çok ünlü yapımda rol alma ilerleyen yıllarda da devam etti!

ask_mantik_intikam_cinar_kimdir_yakisikli_oyuncu_burak_yoruk_kac_yasinda_nerelidir_h674_37284

2017 yılında Dayan Yüreğim dizisinin Erdem’i olarak seyirci karşısına çıkmaya başlayan Burak Yörük; 2018 yılında 4N1K İlk Aşk, 2019 yılında ise, 4N1K Yeni Başlangıçlar isimli yapımlarda rol aldı. 2020-2021 sezonu boyunca Baraj dizisinin Tarık Yılmaz isimli karakterine hayat veren Burak Yörük, 2021 yılında Aşk Mantık İntikam dizisinin Çınar Yılmaz’ı olarak seyirci karşısına çıkmaya başladı. Sinema dünyasına ise 2005 yılında beyazperdeye gelen Perde isimli film ile giriş yapan Burak Yörük, devam eden yıllarda 4N1K ve 4N1K 2 isimli yapımlarda da rol aldı.