Arka Sokaklar Rıza Baba Kimdir? Zafer Ergin Nerelidir, Kaç Yaşındadır? Zafer Ergin Ne Kadar Kazanıyor?

Arka Sokaklar dizisinde devam kararı alınan karakterlerden birisi ise, Rıza Baba oldu. Sizde sevilen karakter Zafer Ergin ile ilgili detayları merak ediyorsanız işte detaylar...

Dizi Haberleri 04.10.2021 - 16:25 04.10.2021 - 16:33

Ekranların en uzun soluklu dizilerinden biri olmayı başaran Arka Sokaklar, iki aylık aranın ardından 16.sezonuna başladı. Yeni sezonunda genç ve dinamik bir ekip kuran Arka Sokaklar dizisinde devam kararı alınan karakterlerden birisi ise, Rıza Baba oldu. Öte yandan babacan tavırları ve ekibi için her şeyi göze alışıyla her dönem takdir edilen Rıza Baba karakterini canlandıran ismin usta bir oyuncu olduğu ortaya çıktı! Peki, Arka Sokaklar Rıza Baba kimdir? Zafer Ergin nerelidir, kaç yaşındadır? Zafer Ergin ne kadar kazanıyor? İşte, detaylar…

Arka sokaklar dizisinin sevilen karakterlerinden biri olan Rıza Baba karakteri, usta oyuncu şimdiye dek Zafer Ergin tarafından canlandırıldı. 30 Ağustos 1942 tarihinde dünyaya gelen Zafer Ergin, Ankara Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi Sanat Tarihi Bölümü’nden mezun oldu. Ankara Deneme Sahnesi'nde yetişen Zafer Ergin, medya alanına ilk kez seslendirme yaparak giriş yaptı. 1970'li ve 1980'li yıllarda TRT televizyonunda yayımlanan pek çok yabancı dizi ve sinema filmindeki karakterleri seslendiren Zafer Ergin, ilerleyen yıllarda ise, çok sayıda tiyatro, sinema filmi ve dizide rol aldı!

zafer ergin (2)

Seyircisinin karşısına ilk kez 1981 yılında Bağdat Hatun isimli yapım ile çıkan Zafer Ergin, 1986 yılında TRT1 ekranlarının o dönemki fenomen yapımı olan Çalıkuşu dizisinde rol aldı. Bu dizideki performansı ile bir hayli sevilen Zafer Ergin, 1988 yılında Yaprak Dökümü dizisinin oyuncu kadrosunda yer aldı. Ardından Bir Tren Yolculuğu, Berlin in Berlin, Sır Dosyası gibi yapımlarda rol alan Zafer Engin, 2001 yılında yayımlanan Deli Yürek: Bumerang Cehennemi isimli yapımda canlandırdığı Şeref ile bir hayli beğeni topladı. sonrasında Hırsız, Zalim ve Kanlı Düğün gibi yapımlarda rol alan Zafer Engin, Kurtlar Vadisi isimli dizide de rol aldı. Türk sinemasının ünlü yapımlarından biri olan Döngel Karhanesi isimli filmde de rol alan Zafer Ergin, devam eden yıllarda; Büyük Buluşma, Ankara Cinayeti, Güneşi Gördüm, New York’ta Beş Minare, Akasya Durağı ve Sümela'nın Şifresi: Temel gibi dizi ve filmlerde oynadı. Şimdilerde Arka Sokaklar dizisinde rol alan Zafer Ergin’in bu sezon itibariyle tam bir servet kazanmaya başladığı ortaya çıktı!

2006 yılında Kanal D'de yayına başlayan ve hala yayımlanmaya devam eden Arka Sokaklar adlı dizide önce başkomiser, ardından emniyet amiri, şimdilerde ise emniyet müdürü Rıza Soylu rolünü canlandıran Zafer Ergin’in bu yapımdan aylık 100 bin TL kazandığı iddia edildi.