Arka Sokaklar Mesut Komiser Kimdir? Şevket Çoruh Nerelidir, Kaç Yaşındadır? Şevket Çoruh Ne Kadar Kazanıyor?

Son kavuklu Şevket Çoruh Arka Sokaklar dizisinde adete alev gibi yolunu devam ediyor. Mesut komiser karakterine hayat veren ünlü ismin Arka Sokaklar dizisinden bir servet kazandığı iddia edildi!

Dizi Haberleri 04.10.2021 - 16:34 04.10.2021 - 16:37

Ekranların fenomen yapımlarından biri olan Arka Sokaklar dizisi, yeni sezonunun startını verdi. Dizinin sevilen karakterlerinden biri olan Mesut komiseri yeni sezonunda da koruyan Arka Sokaklar dizisi, seyircisini bir kez daha memnun etmeyi başardı. Öte yandan Mesut komiser karakterine hayat veren ünlü ismin Arka Sokaklar dizisinden bir servet kazandığı iddia edildi! Peki, Arka Sokaklar Mesut komiser kimdir? Şevket Çoruh nerelidir, kaç yaşındadır? Şevket Çoruh ne kadar kazanıyor? İşte, detaylar…

Tiyatronun önemli isimlerinden birine emanet edilen Mesut Komiser karakteri, dizinin 16. sezonunda da Şevket Çoruh tarafından canlandırılmaya devam edildi. 30 Haziran 1973 yılında İstanbul’da dünyaya gelen Şevket Çoruh’un 93 Harbi sonunda Ardanuç’un Anaçlı köyünden İstanbul’a göç eden bir ailenin çocuğu olduğu öğrenildi. Aslen Artvinli olan Şevket Çoruh, lise öğrenimini Kartal Anadolu Lisesi’nde, tiyatro eğitimini ise, Müjdat Gezen Sanat Merkezi’nde aldı. Şimdilerde mutlu bir evliliğe sahip olan Şevket Çoruh, 1993 yılında evlenip 2003 yılında boşandığı oyuncu Gülenay Karacaoğlu’nun ardından 2017 yılında Özge Turna ile evlendi. İki çocuk babası olan usta oyuncunun aldığı unvanı görenler ise, şaşkınlığını gizleyemedi!

1989 yılından beri tiyatro ile yakından ilgilenen Şevket Çoruh, bir internet firmasının reklamında oynadığı "Kokoreççi" tiplemesi ile ekranlara çıkmaya başladı. Dünyaca ünlü Caveman (Mağara Adamı) adlı komediyi Türkiye'de sahneleyen ilk kişi olan Şevket Çoruh, Köşe Kapmaca, Sevda Kondu, Çiçek Taksi, Affet Bizi Hocam ve Yılan Hikayesi gibi pek çok iddialı yapımda rol aldı. Ardından oyunculuk kariyerine Ruhsar isimli dizi ile devam eden Şevket Çoruh, bu dizinin ardından Azad, Sultan Makamı, Canın Sağolsun ve Savcının Karısı gibi yapımlarda da bulundu. Gönül, Komedi Dükkanı, Anında Görüntü Show, Akasya Durağı, Umut Yolcuları ve İşler Güçler isimli yapımlarda da rol alan Şevket Çoruh, tiyatrolarına çalışmalarına hiç ara vermeden devam etti. Kendi birikimi ile Baba Sahne isimli bir tiyatro kuran Şevket Çoruh; önce Müjdat Gezen’den Münir Özkul'un devrettiği İsmail Dümbüllü'nün fesini, ardından ise Rasim Öztekin’den Dümbüllü'nün orta oyununu temsil eden kavuğunu devraldı. Öte yandan hala Arka Sokaklar dizisinde rol alan Şevket Çoruh, bu yıl diziden bir servet kazanmaya başladı.

şevket çoruh-1

Tiyatro Dergisi Emek ve Başarı Ödülleri 2018’de Komedi/Müzikal dalında En İyi Erkek Oyuncu Ödülü, 22. Afife Jale Ödülleri'nde Haldun Dormen Özel Ödülü'nü gibi ödüller alan Şevket Çoruh, 2006 yılından bu yana Arka Sokaklar dizisinin Mesut karakterine hayat veriyor. Şevket Çoruh’un bu rolünden ise, aylık 100 bin TL para kazandığı iddia ediliyor.