Arka Sokaklar Hüsnü Çoban Kimdir? Özgür Ozan Nerelidir, Kaç Yaşındadır? Özgür Ozan Ne Kadar Kazanıyor?

Arka Sokaklar dizi seyircisinin severek takip ettiği Hüsnü Çoban karakterine hayat veren oyuncunun diziden aldığı ücreti duyunca gerçekten şaşıracaksınız. İşte Özgür Ozan'ın kazancı...

Dizi Haberleri 04.10.2021 - 16:37 04.10.2021 - 16:39

Arka Sokaklar dizisinin eğlenceli karakterlerinden biri olan Hüsnü Çoban, yeni sezon ile birlikte yeniden seyirci karşısına çıkmaya başladı. Seyircisinin severek takip ettiği Hüsnü Çoban karakterine hayat veren oyuncunun diziden aldığı ücret ise, görenlerin dudağını uçuklatmayı başardı! Peki, Arka Sokaklar Hüsnü Çoban kimdir? Özgür Ozan nerelidir, kaç yaşındadır? Özgür Ozan ne kadar kazanıyor? İşte, detaylar…

Arka Sokaklar dizisinin sevilen karakterlerinden birisi olan Hüsnü Çoban, bu sezon da Özgür Ozan tarafından canlandırılmaya başlandı. 5 Ocak 1966 tarihinde Bolu’da dünyaya gelen Özgür Ozan, eğitimini Ankara Cumhuriyet Lisesi'nde tamamladı. Ardından amatör olarak tiyatro ile uğraşmaya başlayan Özgür Ozan, Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Oyunculuk Bölümü'nden mezun oldu. İzmir Devlet Tiyatrosu, İzmir Çocuk Tiyatrosu ve Uluslararası Tiyatro Topluluğu'nda çeşitli oyunlarda rol alan Özgür Ozan, bu kurumların ardından, önce Bursa Devlet Tiyatrosu'nda sonra da İstanbul Pınar Çocuk Tiyatrosu'nda görev yaptı. Evli ve iki çocuk babası olan Özgür Ozan, 1985 yılına kadar ise profesyonel olarak basketbol oynadı. Öte yandan Özgür Ozan’ı tüm Türkiye’ye tanıtan o yapım herkesi şaşkına çevirmeyi başardı!

Ekranlara ilk kes Kanal D ekranlarının fenomen yapımlarından olan Ruhsar dizisi ile gelen Özgür Ozan, bu dizinin ardından Çiçek Taksi, Tatlı Kaçıklar, Çocuklar Ne Olacak, Deli Duran, Gurbetçiler, Yanlış Saksının Çiçeği, Sibel, Örümcek gibi pek çok yapımda rol aldı. Oyunculuk kariyerine Zülküf ile Zarife isimli yapım ile devam eden Özgür Ozan; Kadın Terzisi ve Hırsızın Oğlu isimli yapımlarda rol aldı. Ekranlarda En Son Babalar Duyar isimli dizi ile iyi bir çıkış yakalayan Özgür Ozan, Reyting Hamdi ve Sonsuz gibi iddialı projelerde de çalıştı. Asıl çıkışını 2002 yılında ekranlara gelmeye başlayan Çocuklar Duymasın isimli dizinin Light Selami karakteri ile yakalayan Özgür Ozan, Acemi Cadı ve Umut Yolcuları isimli yapımlarda da rol aldı. Öte yandan şimdilerde Arka Sokaklar dizisinde rol alan Özgür Ozan’ın ne kadar kazandığı ise, ilk kez ortaya çıktı!

özgür ozan (1)

2006 yılından beri Arka Sokaklar dizisinin Hüsnü Çoban karakterine hayat veren Özgür Ozan, bu performansı ile sevenlerinin gönlünde bir kez daha taht kurmayı başardı. Öte yandan dizide 16 sezondur eğlenceli bir polis memuruna hayat veren Özgür Ozan’ın Arka Sokaklar dizisinden aylık 90 bin TL kazanç sağladığı iddia edildi.