Ankara Ümitköy Sosyete Pazarı nerede nasıl gidilir? Ankara Ümitköy sosyete pazarı hangi günler?

Ankara’da bulunan Ümitköy Sosyete Pazarı, özellikle Ankara’da yaşamayan, turistik gezi amacıyla Ankara’yı ziyaret edenlerin ilgisini çekmektedir. Ankara Ümitköy sosyete pazarı hangi günler?

Yaşam 29.09.2021 - 22:55 29.09.2021 - 22:55

Pazar, takıları ve kıyafetlerinin çeşitliliği ile adını duyurmuştur. Bunun yanında Eskişehir yolu üzerinde bulunan Pazar, bu özelliği ile Eskişehir yolundan geçenlerin de uğrak noktası haline gelmiştir. Ümitköy Sosyete Pazarı, takıcılar bölümü ile ziyaretçilerinin ilgisini çekmektedir. Ayrıca Pazar içerisinde her şeyi 6 TL’ye satan mağazalar bulunmaktadır. Buralardan alacağınız ürünlerin tamamı aynı fiyat olup, aynı mağazalardan birden fazla bulabileceğiniz bölümler de bulunmaktadır.

Ümitköy Sosyete Pazarı Hangi Günler Açık 2021?

Ümitköy Sosyete Pazarı’nın açık olduğu günler, Çarşamba, cumartesi ve Pazar günleridir. Bu günlerde pazara yapacağınız ziyaretler için Ankara’nın çeşitli noktalarındaki servis istasyonlarını kullanabilirsiniz. Ayrıca diğer günlerde bölgede küçük tezgahlar açılmaktadır. Ancak açılan küçük tezgahlar, Pazar özelliği taşımaz. Bu nedenle Pazar tezgahı sahipleri diğer günlerde küçük çaplı satışlar yapar.

Ümitköy Sosyete Pazarı Servis Durakları

Ümitköy Sosyete Pazarı’na giden servis durakları, şu şekilde sıralanabilir: Ümitköy- Çankaya servisi durakları: Ankara Ego 162 aracı ile bu servis duraklarına ulaşılabilir. Ümitköy merkez ve Çankaya Meydan’dan bu araca ulaşılabilir. Gamaerdem Servisi: Ankara Ego 124 otobüsü ile bu duraklara gidilebilir. Bu servis, Kızılay Meydanı, Gamaerdem, Yıldız, Ümitköy Meydanı duraklarından geçmektedir.

Ümit Mahallesi Servisi: Bu servis ile Ümit Mahallesi girişine gidilebilir. Bu girişten servis kullanılarak sosyete pazarına gidilebilir. Ayrıca Ümitköy Kavşağı, Yenimahalle Meydanı’na da gidilerek bu servis kullanılabilir. Ankara Gazi Osman Paşa Servisi: Ankara Ego 521 numaralı servis ile buradan binilebilir. Bakanlık otobüsü olarak da anılan bu servis, Gazi Osman Paşa meydanından geçmektedir.

Ayrıca bu servise Aziz Sokak, Ulubatlı Hasan Meydanı ve 397. Sokak duraklarından da binilebilir. Alacaatlı Mahallesi Servisi: Bu servis ile Alacaatlı Köyü Yolu durağından binilerek sosyete pazarına ulaşılabilir. Ayrıca Yenimahalle Meydanından da servise erişim bulunmaktadır. Ankara Ego 521-3 servisi: Gazi Osman Paşa Meydanı ve Ulubatlı Hasan duraklarından bu servis geçmektedir. Ayrıca Akça Sokak, Samsun Caddesi ve 397. Sokak duraklarından da bu servis geçmektedir.  

Ümitköy Sosyete Pazarı’na Nasıl Gidilir?

Ümitköy Sosyete Pazarı’na gidiş için kullanılacak yol, Ümitköy metrosundan geçmektedir. Ankara’nın geniş metro ağı içerisinde yer alan Ümitköy metrosu, Etimesgut’tan Eskişehir Yolu’na kadar  uzanmaktadır. Bu sosyete pazarına ulaşmak için bulunduğunuz konumdan Ümitköy Metrosu’na ulaşmanız gerekmektedir. Ümitköy durağında indikten sonra yürüme mesafesi ile 30 dakika gittikten sonra sosyete pazarına ulaşabilirsiniz.

Bunun yanında yürümek istemezseniz, metro durağında indikten sonra Eskişehir yönünde karşıya geçmeniz gerekmektedir. Karşıya geçtikten sonra Yapracık otobüslerine binerek sosyete pazarına ulaşabilirsiniz. Aynı zamanda Koru Metrosu’ndan da Kızılay’dan Ümitköy Sosyete Pazarı’na ulaşım sağlanmaktadır. Ancak Koru Metro’dan da karşıya geçerek Yapracık otobüsünü kullanmanız gerekmektedir.

Ümitköy Sosyete Pazarı Fiyatları Uygun Mudur?

Ümitköy Sosyete Pazarı’nın fiyat durumu, alınacak ürüne göre değişiklik göstermektedir. Alınacak ürünler, çoğunlukla kıyafet konusunda orta ücretlendirmeye tabidir. Mağazalardan uygun, ancak bir pazara göre pahalı olan bu ürünler, mağaza kalitesi ile müşterilere ulaşmaktadır. Bunun yanında pazarda bulunan takı ve çanta bölümü yoğun ilgi görmektedir.

Ümitköy Sosyete Pazarı İçinde Hangi Ürünler Satılır?

Ümitköy Sosyete Pazarı’nda satılan ürünler ağırlıklı olarak takı, çanta ve mutfak ürünleridir. Bu ürünler, yiyecek ve mutfak materyalleri olarak ayrılabilir. Bunun yanında ürünlerin kalitesi, pazarın fiyat durumunu gölgede bırakmaktadır. Pazar, farklı ürünler arayanlar için özellikle uygundur.

Ümitköy Sosyete Pazarı’na Ne Zaman  Gidilir?

Ümitköy Sosyete Pazarı’na gidiş, pazarın açık olduğu günlerde mümkündür. Pazarda bulunan kıyafet ve giyim ürünlerinin daha uygun olduğu dönemler genellikle mevsim değişikliklerinin görüldüğü sezon başlangıçlarıdır. Pazar, sezon başlangıcında bir önceki sezondan kalan ürünlerin oldukça uygun fiyatlara müşterilerle buluşabileceği yerdir. Bunun yanında meyve ve sebze de belirli dönemlerde daha uygun hale gelmektedir.

Pazar, özellikle Pazar günkü satışlarında oldukça kalabalık olmaktadır. Ancak kalabalığa kalmak istemiyorsanız Çarşamba günlerini pazara gitmek için tercih edebilirsiniz. Ayrıca Çarşamba günleri, müşterilerin az olduğu ileri saatlerde meyve ve sebzede fiyat etiketleri indirilmektedir. Bu nedenle Ümitköy Sosyete Pazarı ziyaret edilecekse, özellikle Çarşamba günleri 17.00’dan sonra ziyaret edilmelidir.