Ankara Sıhhiye Sosyete Pazarı Nerede Nasıl Gidilir?

Ankara Sıhhiye Sosyete Pazarı Nerede Nasıl Gidilir? Ankara’da bulunan Sıhhiye Sosyete Pazarı,  kaliteli ve uygun ürünlerin bir arada bulunduğu kapalı Pazar alanıdır. Bu pazarda kıyafetten takıya, çantadan ayakkabıya kadar her türlü ürünü bulmak mümkündür.

Yaşam 29.09.2021 - 22:48 29.09.2021 - 22:48

Ankara Sıhhiye Sosyete Pazarı Nerede Nasıl Gidilir? Ankara’da bulunan Sıhhiye Sosyete Pazarı,  kaliteli ve uygun ürünlerin bir arada bulunduğu kapalı Pazar alanıdır. Bu pazarda kıyafetten takıya, çantadan ayakkabıya kadar her türlü ürünü bulmak mümkündür. Ankara Sıhhiye Sosyete Pazarı, ziyaretçilerine özel kapalı ve açık otopark alanı bulundurmaktadır. Bu sayede ziyaretçilerin kendi araçları ile de Pazar yerine ulaşabilmesi mümkün olacaktır. Bunun yanı sıra Pazar alanına Ankara’nın dört bir yanından ücretsiz servislerle ulaşım mümkündür.

"Perşembe günleri sosyete pazarı kurulur."

Sıhhiye Sosyete Pazarı Hangi Günler Açık 2021?

Sıhhiye Sosyete Pazarı’nın açık olduğu günler, yalnız Perşembe günleridir. Pazar, geri kalan günlerde kurulmamaktadır. Bu pazarın diğer pazarlardan farklı, haftanın yalnız bir günü kurulmasıdır. Bu nedenle Pazar, diğerlerine göre daha uygun ürünler bulundurmakta ve daha kalabalık olmaktadır. bunun yanı sıra pazarın içerisinde yoğunluk açısından kıyafet reyonları daha fazla bulunmaktadır.

Bu nedenle Pazar, özellikle bayram ve özel günlerin öncesinde yoğunluk açısından ikiye katlanmaktadır. Bunun yanında Sıhhiye Sosyete Pazarı pazar yerinde cumartesi günleri haricinde diğer esnaflar tarafından tezgahlar açılmaktadır. Bu nedenle tam bir sosyete pazarı olmasa da Sıhhiye Sosyete Pazarı’nın kurulmadığı günlerde de Pazar yerine giderseniz, yine tezgahları açık bir şekilde görebilirsiniz.

Sıhhiye Sosyete Pazarı Servis Durakları

Sıhhiye Sosyete Pazarı’na gitmek için kullanılacak servis durakları şu şekilde sıralanabilir:

Göçmen Konutları Durağından geçen Pazar servisi, günün ilk servisini 10.30’da başlatmaktadır. 437 no’lu hattın güzergahını izler. Ahlatlıbel’den başlayan bir diğer servis, Çankaya Meydanı’na kadar uzanmaktadır.

Yol boyunca yol üzerinden müşteri alınır. Kafes Fırın’dan başlayan güzergahtaki bir diğer servis, Panora AVM ve Çankaya Meydan duraklarından yolcu almaktadır. Adem Doruk Balık Lokantası durağından başlayan servis, Çankaya Sıhhiye’de ringini tamamlar. İvedik servisi, Ankara içerisinde Etimesgut’tan Çankaya’ya kadar uzanır ve en uzujn ring yapan servisler arasında yer almaktadır.

Ankara Sıhhiye Sosyete Pazarı Servis Saatleri

Sıhhiye Sosyete Pazarı’na giden servislerin saatleri sabah 10.30’dan başlamaktadır. İlk sefer Etimesgut’tan yapılmaktadır. Çankaya’da bulunan sosyete pazarı için son sefer ise akşam 19.00’da yapılmaktadır.

Bunun yanında dönüş için de müşteriler ücretsiz servisleri kullanabilmektedir. Dönüş yolundaki son ücretsiz servis akşam 20.00’da kalkmaktadır. Son servis, metro durakları ve Etimesgut’a kadar gitmektedir. Servisler her 15 dakikada bir kalkmakta ve ücretsiz hizmet vermektedir.

Sıhhiye Sosyete Pazarı’na Nasıl Gidilir?

Sıhhiye Sosyete Pazarı’na gidiş yolu , metro ve belediye otobüsleri ile mümkün olmaktadır. Aynı zamanda ücretsiz servislerle de ulaşım sağlanan bu Pazar,  metroya da yürüme mesafesindedir.

u özelliği sayesinde tercih edilen Pazar, servislerin ulaşmadığı yerlerde oturanlar için metro alternatifini kullanmaktadır. Bunun yanında Pazar, 437, 195,185,279 numaralı belediye otobüsü hatları ile ziyaret edilebilmektedir. Metro 1 ve metro 2 hatlarının Sıhhiye durağında inilmesi ile de pazara ulaşılabilmektedir. Pazar, ziyaretçileri için ücretsiz otopark  da bulundurmaktadır.

Sıhhiye Sosyete Pazarı Fiyatları Uygun Mudur?

Sıhhiye Pazarı’nın fiyat durumu gayet uygundur. Pazar, özellikle takı konusundaki uygunluğu ile özel günlerde sıklıkla ziyaret edilmektedir. Pazarın bu derece yoğun bir ilgi görmesinin bir diğer nedeni, giyim konusunda detaylı seçeneklere sahip olmasıdır.

Pazar, içlik ve iç çamaşırı konusunda rakipsiz derecede uygundur. Ancak Pazar, meyve ve sebze konusunda diğer pazarlar kadar ilgi çekmemektedir. Yalnız bir gün kurulması, pazarın meyve ve sebze konusunda kıt kalmasına neden olmuştur. Bunun yanı sıra Pazar içerisinde düğün malzemeleri dahi olması gerekenin yarı fiyatına satılmaktadır.

Sıhhiye Sosyete Pazarı İçinde Hangi Ürünler Satılır?

Sıhhiye Sosyete Pazarı’ndan alınabilecek ürünler , düğün ayakkabıları, çanta, takı ve aksesuar gibi malzemeler olabilmektedir. Aynı zamanda Pazar, tayt ve iç çamaşırları konusunda da fazlasıyla iddialıdır. Pazardan alacağınız ürünler oldukça kaliteli olup, herhangi bir bozulmada Pazar esnafı sizlere anlayış gösterecektir. Pazardan ayakkabı ve çanta almanız durumunda karşılaşacağınız fiyatlar aşırı derecede düşük olacaktır.

Bunun yanında aynı uygun ve kaliteli ürün potansiyeli meyve ve sebze konusunda kendisini göstermez. Pazarın meyve ve sebze bölümleri pahalıdır. Pazar, özel günler öncesi oldukça uygun kıyafet fiyatları ile dikkat çekmektedir. Bu nedenle kıyafet ve kıyafeti tamamlayacak aksesuar alımlarında bu pazarın kullanılması mümkün olacaktır. ancak sebze ve meyve alımlarında pazarın başarılı olduğu söylenemez.

Sıhhiye Sosyete Pazarı’na Ne Zaman  Gidilir?

Sıhhiye Sosyete Pazarı’na gidiş dönemleri , özellikle özel günlerden hemen öncesi olmalıdır. Örneğin bayram öncesinde diğer mağaza ve pazarlar fiyatlarında artışa giderler. Ancak bu pazarda aksine fiyatlar düşer. bu nedenle gönül rahatlığıyla özel gün öncesinde bu pazardan alışveriş yapılabilir.

Bunun yanında bu pazardan yapacağınız alışverişlerde, mevsim geçişlerinde indirim yapılmaktadır. her sezon, bir önceki sezonun ürününü büyük indirimlerle bulabilirsiniz. Ancak pazarın bir kötü yanı, tüm tezgahlarda yaklaşık olarak aynı ürünlerin bulunmasıdır.

Bu nedenle Sıhhiye Sosyete Pazarı tezgahlarında gezerken, sürekli ayı tezgahtaymışsınız gibi hissedebilirsiniz. Ancak bu Pazar, özellikle sezon sonlarında bir önceki sezon için yaptıkları indirimlerle konuşulmaktadır. Pazarda kıyafet reyonunda genellikle ürünler 15 TL ile 55 TL arasında kalmaktadır.