Ankara Eryaman Sosyete Pazarı Nerede Nasıl Gidilir? Eryaman Sosyete Pazarı Hangi Günler Açık 2021?

Ankara Eryaman Sosyete Pazarı Nerede Nasıl Gidilir? Ankara Eryaman’daki  Sosyete Pazarı, Prestij Sosyete Pazarı ve Göksu Sosyete Pazarı olmak üzere ikiye ayrılmaktadır. Bu iki sosyete pazarı, ayrı güzergahlara ve açık günlere sahiptir.

Yaşam 29.09.2021 - 23:07 29.09.2021 - 23:07

Ankara Eryaman Sosyete Pazarı Nerede Nasıl Gidilir? Ankara Eryaman’daki  Sosyete Pazarı, Prestij Sosyete Pazarı ve Göksu Sosyete Pazarı olmak üzere ikiye ayrılmaktadır. Bu iki sosyete pazarı, ayrı güzergahlara ve açık günlere sahiptir.

Fiyatları uygun seviyelerde bulunan bu sosyete pazarları, uygun park alanlarına sahiptir. Her iki Pazar da cumartesi günleri meyve sebze girişi yapmaktadır. Bu nedenle sadece cumartesi günleri için park sorunu yaşanabilmektedir. Ancak diğer günler bu iki pazarın park alanlarından yararlanılabilmektedir. Eryaman Sosyete Pazarı, aynı zamanda kapalı alanda kurulduğundan, her iki Pazar da yaz kış rahatlıkla hizmet verebilmektedir.

Eryaman Sosyete Pazarı Hangi Günler Açık 2021?

Eryaman’daki sosyete pazarlarının açık oldukları günler, cumartesi ve Pazar günleridir. Göksu Sosyete Pazarı sadece cumartesi ve Pazar günleri açıkken, Prestij Sosyete Pazarı ise Cuma, cumartesi ve Pazar günleri açıktır. Aynı zamanda Prestij Sosyete Pazarı sabah 10.30 ile akşam 20.00 arasında hizmet vermektedir. Göksu Sosyete Pazarı ise sabah 11.00 ile akşam 19.30 arasında misafir kabul etmektedir. Bunların haricinde bu sosyete pazarları, ücretsiz servislere de sahiptir.

Eryaman Sosyete Pazarı Servis Durakları

Eryaman Sosyete Pazarlarına giden servislerin durakları şu şekilde sıralanabilir:

Prestij Sosyete Pazarı için servis durakları: Eryaman 1. Ve 2. Etap servis güzergahları: 1. Etap Camii, Olimpiyat Tesisleri, Şeker Mahallesi, Muayene İstasyonu, 2. Etap Metro, Göksu, 1. Etap PTT Eryaman 3. Etap servis güzergahı: Eylül Sitesi, Ankor, Iğdır Caddesi, Susuz Pazar Yeri, Lozan Barış Caddesi Eryaman 4. 5. 6. Etap servisleri: Doğakent Konutları, 5M Migros, Demapark Çarşısı, Tunahan Muhtarlığı, Metromall AVM Eryaman 7. Etap servis güzergahı: 3. Etap ışıklar, Sivas Kongresi Caddesi, Kaşmir Konutları, Botanik Düğün Bahçesi, Tınaztepe Caddesi

Ankara Göksu Sosyete Pazarı için servis durakları:

Batıkent Mesa servis güzergahı: Optimum Kavşağı, Cemevi, Gimsa, Yenimahalle Devlet Hastanesi, Ayaş Yolu, Göksu Park 2. Etap girişi Batıkent Çakırlar: Eryaman Evleri, Şeker Mahallesi, Çakırlar Taksi, Batıpark Sştesi, Makro Market, Büyük Göbek, Hipodrom, İstanbul Yolu Ümitköy- Konut 2 Hattı: Şeker fabrikası, Eskişehir Yolu, Turgut Özle Köprüsü, Yunus Market, Ümitköy Köprüsü, Optimum Shell Benzin İstasyonu Yaşamkent- Konut 1 hattı: Anse Avm, Konutkent Dolmuş Durakları, Taşkınlar İş Merkezi, İnci Sitesi, Atabilge Sitesi, Uludağ Kebap, Koru Metro

Eryaman Sosyete Pazarı’na Nasıl Gidilir?

Eryaman Sosyete Pazarlarına gidiş için servis araçları kullanılabilmektedir. Prestij Sosyete Pazarı için gidiş hattı, Eryaman Metrosundan geçmektedir. Metro istasyonundan indiğinizde yaklaşık olarak 40 dakika yürümeniz gerekecektir. Bunun yanında eğer Göksu Sosyete Pazarı’na gidecekseniz, pazarın girişinden itibaren 15 dakikada bir ring yapan araçlar bulunmaktadır.  

Eryaman Sosyete Pazarı Fiyatları Uygun Mudur?

Eryaman’daki sosyete pazarlarının fiyat durumu , her iki pazarda da değişiklik göstermektedir. Prestij Sosyete Pazarı, takı ve ayakkabı konusunda hem daha fazla çeşit, daha uygun fiyat bulunmaktadır. Ancak Göksu Sosyete Pazarı, meyve ve sebze açısından daha uygun fiyatlar sunmaktadır. Bunun yanında Göksu Sosyete Pazarı, kişilerin daha hızlı alışveriş yapabildikleri bir alandır. Prestij Sosyete Pazarı ise, daha uygun çanta ve ayakkabı bulunabilmektedir.

Eryaman Sosyete Pazarı İçinde Hangi Ürünler Satılır?

Eryaman Sosyete Pazarlarında satılan ürünler, meyve, sebze, ayakkabı, çanta, takı ve bir pazarda olabilecek tüm ürünler satılır. Eryaman sosyete pazarlarının her ikisinde de tüm Pazar ürünleri bulunmaktadır. Ayrıca Göksu Sosyete Pazarı, ceviz ve fındık içi konusunda adından söz ettirmektedir.

Eryaman Sosyete Pazarı’na Ne Zaman  Gidilir?

Eryaman Sosyete Pazarlarına gidilmesi gereken zaman, özellikle sezon indirimlerinin mağazalarda yapılmaya başladığı dönemlerdir. Mağazalarda sezon indirimlerinin yapıldığı dönemlerde, sosyete pazarlarında da fiyatlar düşürülmektedir. Bunun yanı sıra mevsim değişikliklerinin başladığı dönemlerde pazara gitmek, daha uygun fiyatlarla karşılaşacağınız anlamına gelmektedir.

Eryaman Sosyete Pazarları, uygun fiyat konusunda özellikle kıyafette kendini göstermektedir. Meyve ve sebzedeki fiyatları birbirine yakın olan Göksu ve Prestij Sosyete Pazarları, kıyafet konusunda birbirinden ayrılmaktadır. Özellikle sezon açılış dönemlerinde eski sezonlara ait ürünlerde, oldukça uygun fiyatlar göze çarpmaktadır. Bu nedenle bu pazarlara sezon başlangıçlarında ve bitişlerinde gidilmesi, ayrıca Cuma ve Pazar gidilmesi gerekmektedir. Her iki Pazar için de cumartesi günleri park sorunu yaşanmaktadır.