Altınpark Nerede-Nasıl Gidilir? Altınpark hangi günler açık? Altinpark da ne var?

Altınpark Nerede-Nasıl Gidilir? - Ankara Gezi Rehberi, 640.000 metrekarelik geniş bir alana sahip olan Altınpark Ankara’nın bitki örtüsü ve doğal güzellikleri bakımından en güzel parklarından biridir.

Kültür Sanat 29.09.2021 - 23:25 29.09.2021 - 23:27

Altınpark Nerede-Nasıl Gidilir? - Ankara Gezi Rehberi. 640.000 metrekarelik geniş bir alana sahip olan Altınpark Ankara’nın bitki örtüsü ve doğal güzellikleri bakımından en güzel parklarından biridir. Ankara’nın Altındağ ilçesinin İrfan Baştuğ Caddesi üzerinde hizmet veren Altınpark zaman zaman gerçekleştirilen fuar etkinlikleri ile de adından söz ettirmektedir.

Altınpark içinde bulunan bilim merkezi yaşı küçük çocukların unutamayacakları deneyimlerle karşılaşması için eşsiz bir mekandır. Aynı şekilde Altınpark içinde;

Türk, İtalyan ve Çin lokantaları,

Kapalı ve açık spor alanları,

Açık ve yarı açık gösteri merkezleri ve amfi tiyatrolar,

Olimpik yüzme havuzu,

Mini golf sahası,

Paten pisti, at binme alanı

Kültür merkezi,

Süs havuzları,

Birçok farklı türde bitki örtüsüne sahip bahçeler ve üretim merkezleri Gibi herkese hitap edecek özellikleri bir arada bulunduran kullanışlı ve doğal mekanlarla sahiptir.

2021 Yılında Altınpark’ta Yapılabilen Etkinlikler

Ankara Altınpark farklı yaş kesimlerinden birçok insanı bir araya getiren özellikleri bünyesinde barındırmaktadır. Altınpark etkinlikleri 2019 fuar merkezinde düzenlenen konser ve tanıtımlar olmak üzere türlü türlüdür. Altınpark’a yalnızca doğal güzellikleri izlemek ve şehrin stresinden kurtulmak amacıyla gidenlerin yanı sıra ateş yakmadan piknik yapmak isteyenler ile çocuklarına bilimsel yolculuk yaptırmak isteyen ebeveynler burayı tercih edebilirler.

Altınpark’ta göl üzerinde deniz bisikleti kiralayabilir, paten kaymak üzere çocuklarınızı buraya getirebilirsiniz. Eşsiz bir deneyim imkanı sunan at binme, golf, olimpik yüzme havuzu gibi pek çok imkana uygun fiyatlarla yine Altınpark’ta sahip olabilirsiniz. Özellikle farklı tatları deneme konusunda meraklı olan kimseler Çin ve İtalyan lokantasında çok güzel tatlar deneyimlemekte ve Türk mutfağı ve farklı kültürlere ait tatlar Altınpark’ta ziyaretçilere hizmet vermektedir.

Altınpark’a Girişler Ücretli Mi?

Ankara Altınpark giriş ücreti burayı ziyaret edecekler tarafından merak edilmektedir. Altınpark’ın geniş park alanlarına girişler ücretsiz olmakla birlikte kendi aracınızla buraya gitmeniz halinde 5 TL otopark ücreti ödemek zorunda kalabilirsiniz. Altınpark’ta her bütçeye uygun etkinlikler yapılabilmekte dilendiği takdirde piknik alanlarında ailecek hoşça vakit geçirilebilmektedir.

Altınpark’a Nasıl Gidilir?

Altınpark’a Ankara’nın pek çok yerinden EGO otobüsleri kullanılarak ulaşılabileceği gibi özel araçlarla da Altınpark’a gidebilmek mümkündür. Altınpark Ankara’nın Altındağ ilçesinin Altınpark mahallesi sınırları içinde bulunmaktadır. Harita aramanıza Altındağ Altınpark mahallesi yazarak Ankara’nı her yerinden özel aracınızla erişim sağlayabilirsiniz.

Altınpark’a Kızılay’dan Ego otobüsleri kullanarak 492, 447, 439,440, 474 numaralı hatları kullanarak 30 ile 45 dakika arasında süren otobüs yolculuğuyla ulaşılabilmektedir. Kızılay otobüs duraklarında otobüse bindikten sonra Altınpark durağı olan İrfan Baştuğ Caddesi durağı Altınpark’a en yakın otobüs durağıdır.