Altın fiyatları Kasın ayındaki rekorunu kırdı! Fiyatlar ateş pahası oldu! Eller kollar yanıyor, ceplerde resmen doğal afet etkisi! Görenlerin hayretler içerisinde kaldığı altın fiyatları “Allah yardımcınız olsun” yorumunu yaptırdı. Peki, güncel altın fiyatları ne kadar oldu?

Ekim ayının son günlerinde dolar kurundaki yükselişten dolayı altında etkilenmişti. Zirveyi bulan altın fiyatları yatırımcısının içini rahatlatsa bile alıcısının kafasında soru işaret bırakmıştı. Kasım ayında altın fiyatlarının yükseleceği yönünde iddialar ortaya atılınca birçok kişi ise altının yeniden düşeceğini dile getirmişti. Şimdi ise altın fiyatları resmen fırladı! İşte merak edilen; çeyrek, gram ve birçok altın çeşidinin fiyatları…

altin-trthaber-1577579-8

5 Kasım itibariyle altın fiyatlarına bakılacak olursa; gram altın fiyatı 560,55 TL olurken satış fiyatı 560,62 TL oluyor. Çeyrek altın alış fiyatı 893,00 TL – satış fiyatı 917,00 TL olarak belirlendi. Gram altın bir gecede %0,31 oranında değer kazanırken; çeyrek altın ise %0,22 oranında bir yükselişle güne başlamış oldu. Ekim ayının son günlerinde yükselen altının Kasım ayında ne durumda olacağı ise büyük bir merak konusu oldu. Peki, diğer altın çeşitlerinin fiyatları ne kadar oldu? İşte, cumhuriyet, yarım ve diğer tüm altın çeşitlerinin fiyatları…

Cumhuriyet altını alış fiyatı 3.572,00 TL olurken, satış fiyatı 3.682.00 TL oldu. Yarım altın alış fiyatı 1.784,00 TL – satış fiyatı 1.847,00 TL olarak tablolara işlendi. Ons altın alış fiyatı 1.794,59 $ olurken; satış fiyatı 1.794,81 $ oldu. 22 ayar bilezik alış fiyatı 506,30 TL – satış fiyatı 510,49 TL olarak fiyatları belirlendi. Sınırları zorlayan altın fiyatlarının bu şekilde piyasada bulunması ise özellikle yatırımcısının yüzünü güldürdü. Alıcısında kafa karışıklığına neden olan altın, uzmanlardan gelecek uyarıları bekletmeye başladı. 

Altın fiyatlarındaki skandal yükseliş ise altın alıcısının elini kolunu resmen yakıyor. Özellikle Ekim ayından sonraki yükselişin ne zaman biteceği büyük merak konusu oluyor. Sizler altın fiyatları hakkında neler düşünüyorsunuz? Sizce altın fiyatları Kasım ayının ortalarına doğru ne durumda olacak? Düşecek mi, yükselecek mi? Yorumlarınızı ve düşüncelerinizi bizlerle paylaşmayı unutmayınız!