Milyonlarca vatandaşın gün içerisinde alım – satımını yaptığı altın fiyatları tokat etkisi yarattı. Kasım ayında düşeceği yönünde çıkan iddialara karşılık olarak zirveye çıkan altın; görenleri şok içerisinde bıraktı. Birçok kişi kuyumcunun kapısından eli boş döndü. Bununla birlikte altın almanın artık mümkün olmadığı da açıklandı! Peki, güncel altın fiyatları ne kadar oldu?

Geçtiğimiz günlerde yaşanan döviz kurları farklılıklarından dolayı altın fiyatları bir anda yükselişe geçmişti. Yatırımcısı ise altının daha fazla yükselmeyeceğini düşünerek bozdurmak istedi. Yavaş yavaş düşüşe geçen altın, şimdi yeniden yükselmeye başladı! Peki, güncel altın fiyatları ne kadar oldu? İşye merak edilen tüm detaylar…

altın

2 Kasım itibariyle altın fiyatlarına bakılacak olursa; gram altın fiyatı 550,55 TL olurken satış fiyatı 550,62 TL oluyor. Çeyrek altın alış fiyatı 875,00 TL – satış fiyatı 899,00 TL olarak belirlendi. Gram altın bir gecede %0,18 oranında değer kazanırken; çeyrek altın ise %0,11 oranında bir yükselişle güne başlamış oldu. Ekim ayının son günlerinde yükselen altının Kasım ayında ne durumda olacağı ise büyük bir merak konusu oldu. Peki, diğer altın çeşitlerinin fiyatları ne kadar oldu? İşte, cumhuriyet, yarım ve diğer tüm altın çeşitlerinin fiyatları…

Cumhuriyet altını alış fiyatı 3.489,00 TL olurken, satış fiyatı 3.605.00 TL oldu. Yarım altın alış fiyatı 1.745,00 TL – satış fiyatı 1.810,00 TL olarak tablolara işlendi. Ons altın alış fiyatı 1.784,59 $ olurken; satış fiyatı 1.784,81 $ oldu. 22 ayar bilezik alış fiyatı 497,30 TL – satış fiyatı 502,49 TL olarak fiyatları belirlendi. Sınırları zorlayan altın fiyatlarının bu şekilde piyasada bulunması ise özellikle yatırımcısının yüzünü güldürdü. Alıcısında kafa karışıklığına neden olan altın, uzmanlardan gelecek uyarıları bekletmeye başladı. 

Altın fiyatlarının ilerleyen günlerde ne şekilde olacağı ise merak konusu haline geldi. Gündeme bomba gibi düşen altın fiyatlarının ilerleyen günlerde düşeceği yönünde iddialarda bulunuyor. Altın alacakların kafasında soru işareti bırakan bu durum ise görenleri şok etmeye yetti. Sizler altın fiyatları hakkında neler düşünüyorsunuz? Yorumlarınızı ve düşüncelerinizi bizlerle paylaşmayı unutmayınız!