Son zamanların en çok konuşulan konularından birisi şüphesiz altın fiyatları oluyor. Ekim ayının son günlerinde yükselen altın, Kasım ayı itibariyle yükselişe yeniden geçti. Bunun üzerine birçok kişi “Altın almak zengin işi oldu” yorumunda bulundu. Milyonların ellerini kollarını titreten bu duruma birçok kişi tanım bile bulamadı. Peki, güncel altın fiyatları ne kadar oldu?

Gün içerisinde milyonlarda kişinin alım – satımını yaptığı altının fiyatı şok etkisi yarattı. Döviz kurundaki yukarı yönlü yükseliş; altını doğrudan etkiledi. Hem alım fiyatını hem de satış fiyatı yükselen altın, 7 Kasım tarihine ise bomba gibi giriş yaptı. İşte güncel altın fiyatları...

altin-trthaber-1577579-8

7 Kasım itibariyle altın fiyatlarına bakılacak olursa; gram altın fiyatı 565,55 TL olurken satış fiyatı 565,62 TL oluyor. Çeyrek altın alış fiyatı 900,00 TL – satış fiyatı 921,00 TL olarak belirlendi. Gram altın bir gecede %1,31 oranında değer kazanırken; çeyrek altın ise %1,22 oranında bir yükselişle güne başlamış oldu. Peki, diğer altın çeşitlerinin fiyatları ne kadar oldu? İşte, cumhuriyet, yarım ve diğer tüm altın çeşitlerinin fiyatları…

Cumhuriyet altını alış fiyatı 3.601,00 TL olurken, satış fiyatı 3.716.00 TL oldu. Yarım altın alış fiyatı 1.801,00 TL – satış fiyatı 1.865,00 TL olarak tablolara işlendi. Ons altın alış fiyatı 1.817,59 $ olurken; satış fiyatı 1.818,81 $ oldu. 22 ayar bilezik alış fiyatı 512,30 TL – satış fiyatı 517,49 TL olarak fiyatları belirlendi. Sınırları zorlayan altın fiyatlarının bu şekilde piyasada bulunması ise özellikle yatırımcısının yüzünü güldürdü. Alıcısında kafa karışıklığına neden olan altın, uzmanlardan gelecek uyarıları bekletmeye başladı. Gündeme bomba gibi düşen altın şok etkisi yarattı! 

Altın fiyatları güne rekor bir şekilde başlayınca; yatırımcının umudu artmaya başladı. Kasım ayında yükseliş yaşayacağına dair birçok kez uyarı gelmişti fakat kimse bu kadar yükseleceğini tahmin etmemişti. Kasım ayı sonunda çeyrek altının ise 1000 liraya yakın olacağı düşünülüyor. Altın fiyatlarındaki yükselişin bir süre daha devam edeceği tahmin ediliyor. Sizler güncel altın fiyatları hakkında neler düşünüyorsunuz? Yorumlarınızı ve düşüncelerinizi bizlerle paylaşmayı unutmayınız!