Alparslan Büyük Selçuklu Dizisi Sultan Alparslan Kimdir, Nerelidir, Gerçek Adı Ne? Nasıl Ünlü Oldu? Barış Arduç…

Alparslan Büyük Selçuklu dizisi, başrol karakterlerini de belirledi. O karakterlerinden biri olan Sultan Alparslan ise, ekranların yakışıklı bir ismine emanet edildi. İşte detaylar...

Dizi Haberleri 02.10.2021 - 17:00 02.10.2021 - 17:05

TRT1 ekranlarından seyircisine merhaba demeye hazırlanan Alparslan Büyük Selçuklu dizisi şimdilerde seyircisi ile buluşmak için geri sayıma başladı. Yeni sezonun iddialı yapımları arasında olması beklenen Alparslan Büyük Selçuklu dizisi, başrol karakterlerini de belirledi. O karakterlerinden biri olan Sultan Alparslan ise, ekranların yakışıklı bir ismine emanet edildi. Peki, Alparslan Büyük Selçuklu dizisi Sultan Alparslan kimdir, nerelidir, gerçek adı ne? Nasıl ünlü oldu? İşte, Barış Arduç hakkındaki tüm detaylar…

Ekranların iddialı dizilerinden biri olması beklenen Alparslan Büyük Selçuklu dizisi baş karakteri Sultan Alparslan’ı ekranların yetenekli ismi Barış Arduç’a emanet etti. 1987 yılında İsviçre'nin Scherzingen şehrinde doğan Barış Arduç, 8 yaşında iken ailesiyle beraber yurtdışından Türkiye'ye kesin dönüş yaptı. İlkokulu Sakarya ve Gölcük’te tamamlayan Barış Arduç, Ortaokulu ve lise 1. sınıfı Bolu'da okudu. Ardından İstanbul’a gelen Barış Arduç, üniversite eğitimi için gittiği Kayseri Erciyes Üniversitesi Spor Akademisi’ni şehre alışamama nedeniyle yarıda bırakıp, geri döndü. Ayla Algan ile tanıştıktan sonra hayatı değişen Barış Arduç, usta tiyatrocudan Ekol Drama'da oyunculuk eğitimi aldı. Ardından Sadri Alışık Tiyatrosu'nda teatral eğitimine katılan Barış Arduç, ilk çıkışını ise, herkesin keyifle izlediği o dizi ile yaptı!

barış arduç

Ekranlara ile olarak 2011 yılında gelmeye başlayan Barış Arduç, Küçük Hanımefendi dizisinin Cenk karakteri ile seyircisinin karşısına çıktı. Ardından Dinle Sevgili, Pis Yedili, Benim İçin Üzülme, Bugünün Saraylısı, Racon: Ailem İçin gibi dizilerde rol alan Barış Arduç, asıl çıkışını Kiralık Aşk dizisinin Ömer İplikçi rolü ile yaptı. Ardından Kuzgun dizisinin Adıvar karakteri ile tüm dikkatleri üzerine çeken Barış Arduç, geçtiğimiz sezon final yapan Çukur dizisinde de rol aldı. Çukur dizisinde Arık Böke Erdenet karakterine hayat veren Barış Arduç, bu rolü ile de bir hayli beğenildi. Öte yandan Barış Arduç, şimdiye dek pek çok sinema filminde de rol aldı!

Ekranlara gelmeye başladıktan sonra sinemaya da hızlı bir giriş yapan Barış Arduç, ilk olarak Sadece Sen, ardından Deliha, son olarak ise Mutluluk Zamanı isimli sinema filmlerinde rol aldı. 2020 yılında meslektaşı Gupse Özay ile dünya evine giren Barış Arduç, bu sezon ise Alparslan Büyük Selçuklu dizisi ile anlaştı.