Alparslan Büyük Selçuklu Dizisi Nizamülmülk Kimdir, Nerelidir, Gerçek Adı Ne? Nasıl Ünlü Oldu? Mehmet Özgür…

Alparslan Büyük Selçuklu dizisi Nizamülmülk kimdir, nerelidir, gerçek adı ne? İşte size dizinin önemli karakteri ile ilgili merak edilen tüm detaylar...

Dizi Haberleri 02.10.2021 - 17:26 02.10.2021 - 17:29

TRT1 ekranlarının iddialı yapımlarından biri olması beklenen Alparslan Büyük Selçuklu dizisi, seyirci karşısına çıkmak için tüm hazırlıklarını tamamladı. Uyanış Büyük Selçuklu dizisinin devamı niteliğinde çekilen Alparslan Büyük Selçuklu dizisi, iki dizide yer alan tek bir karakteri ile dikkatleri üzerine çekti. Serinin ikisinde yer alan Nizamülmülk karakteri ise, usta oyunculardan birine emanet edildi. Peki, Alparslan Büyük Selçuklu dizisi Nizamülmülk kimdir, nerelidir, gerçek adı ne? Nasıl ünlü oldu? İşte, Mehmet Özgür hakkındaki tüm detaylar…

Dizi severler tarafından merakla beklenen Alparslan Büyük Selçuklu dizisi, Uyanış Büyük Selçuklu dizisinden sadece tek bir karakteri devam ettirme kararı aldı. O karakter olan Nizamülmülk ise yeniden Mehmet Özgür’e emanet edildi. 30 Ağustos 1970 tarihinde Antalya ilinin Korkuteli bölgesinde dünyaya gelen Mehmet Özgür, İstanbul Üniversitesi Tiyatro Bölümü’nden mezun oldu. Antalya'da bir dil kursunda katıldığı tiyatro etkinliğiyle sahnelere çıkmaya başlayan Mehmet Özgür, 1988’den bu yana sahnelerdeki yerini korumayı başardı. Kariyeri boyunca 14 tiyatroda rol alan Mehmet Özgür, 7 adet de tiyatro oyunu yönetti. Öte yandan Mehmet Özgür, televizyon ve beyazperde kariyerinde de başarılı işlere imza attı!

mehmet özgür (2)

Hala Antalya Büyükşehir Belediye Tiyatrosu Genel Sanat Yönetmeni olarak görev yapan Mehmet Özgür, ekranlara ilk kez 2004 yılında yayınlanan Tarçın Konuştu isimli yapım ile gelmeye başladı. Ardından Çözde Al Mustafa Ali, Haylaz Babam, Memleket Hikayeleri, Kelebek, Sözün Bittiği Yer, Kendi Okulumuza Doğru, IV. Osman, Kollama, Hop Dedik: Deli Dumrul, Mevsim Çiçek Açtı, Tepenin Ardı gibi iddialı yapımlarda rol alan Mehmet Özgür, üne Suskunlar dizisinin Takoz İrfan karakteri ile kavuştu. Ardından pek çok ünlü yapımda rol almaya devam eden Mehmet Özgür, oynadığı o yapımlar ile hayranlarını şaşkına çevirmeyi başardı!

Oyunculuk kariyerine 2012 yılında oynadığı Bana Bir Soygun Yaz isimli yapım ile devam eden Mehmet Özgür, bu rolün ardından Muhteşem Yüzyıl dizisinde rol aldı. Ardından Çalıkuşu, Olur Olur, Tut Sözünü, Ekisporter, Filinta, En Güzeli, Abluka, Ertuğrul, Hanım Köylü, İçimdeki Fırtına, Masum, Söz, Ölümlü Dünya, Vuslat, Cinayet Süsü, Ya İstiklal Ya Ölüm, Jet Sosyete, Uyanış: Büyük Selçuklu, Hay Sultan gibi yapımlarda rol alan Mehmet Özgür, bu sezon Alparslan Büyük Selçuklu dizisi ile anlaştı.