Alparslan Büyük Selçuklu Akça Hatun Kimdir? Fahriye Evcen Kimdir, Kaç Yaşındadır? Fahriye Evcen Ne Kadar Kazanıyor?

Alparslan Büyük Selçuklu, baş karakteri Akça Hatun’u ise, ekranların güzel isimlerinden birine emanet etti. Fahriye Evcen tarafından canlandırılacak karakterin getirisi bakın ne kadar?

Dizi Haberleri 04.10.2021 - 16:40 04.10.2021 - 16:42

Uyanış Büyük Selçuklu dizisinin devamı niteliğinde çekilecek olan Alparslan Büyük Selçuklu dizisi, seyircisinin karşısına çıkmak için geri sayıma başladı. yeni sezonun en büyük bütçeli yapımlarından biri olan Alparslan Büyük Selçuklu, baş karakteri Akça Hatun’u ise, ekranların güzel isimlerinden birine emanet etti. O ismin Alparslan Büyük Selçuklu dizisinden bölüm başı alacağı miktar ise, herkesi hayrete düşürdü! Peki, Alparslan Büyük Selçuklu Akça Hatun kimdir? Fahriye Evcen kimdir, kaç yaşındadır? Fahriye Evcen ne kadar kazanıyor? İşte, detaylar…

TRT1 ekranları aracılığıyla yeni sezonda seyircisinin karşısına çıkacak olan Alparslan Büyük Selçuklu dizisi iddialı karakteri olan Akça Hatun’u ekranların güzel yüzü Fahriye Evcen Özçivit’e emanet etti. Eşi Burak Özçivit gibi tarihi bir diziye başlayan Fahriye Evcen, seyirci karşısına çıkmak için ata binme ve okçuluk gibi özel eğitimler aldı. Öte yandan bir süredir ekranların en sevilen yüzlerinden biri olmayı başaran Fahriye Evcen, 4 Haziran 1986 tarihinde Almanya’nın Solingen kentinde dünyaya geldi. Çerkes kökenli bir annenin Kavala göçmeni bir babanın çocuğu olarak dünyaya gelen Fahriye Evcen’in aslen ise, Samsunlu olduğu öğrenildi. Türkiye’de tatile geldiği bir yaz Oya Aydoğan'ın programında seyirci olarak katılan Fahriye Evcen, Aydoğan’ın girişimleri sayesinde yapımcı İbrahim Mertoğlu ile tanıştı ve hayatı değişti!

fahriye evcen (2)

Almanya Düsseldorf Heinrich-Heine Üniversitesi Sosyoloji Bölümü’nde okurken tanıştığı yapımcı aracılığıyla bir dizi teklifi alan Fahriye Evcen, okulunu dondurdu ve İstanbul’a taşındı. Seyircisinin karşısına ilk kez 2005 yılında yayınlanan Asla Unutma isimli dizinin Pınar karakteri olarak çıkan Fahriye Evcen, bu dizinin hemen ardından Hasret dizisinde rol aldı. 2006-2010 sezonunda rol aldığı Yaprak Dökümü dizisinin Necla karakteri ile iyi bir çıkış yakalayan Fahriye Evcen, bu dizinin ardından Yalancı Bahar ve Veda isimli yapımlarda rol aldı. Rol aldığı Çalıkuşu setinde eşi Burak Özçivit ile tanışan Fahriye Evcen, bu dizideki Feride karakteri ile de ekranların vazgeçilmezi haline geldi. Ardından Kurt Seyit ve Şura ile Ölene Kadar isimli yapımlarda rol alan Fahriye Evcen, doğum yapması nedeniyle bir süredir ekranlardan uzak kalmıştı. Şimdilerde yeni dizisi ile ekranlara dönmeye hazırlanan Fahriye Evcen, o dizi ile uçuk bir rakama anlaştı!

Sinema kariyerine ise, 2007 yapımı Cennet filmi ile başlayan Fahriye Evcen, devam eden yıllarda Aşk Tutulması, Takiye: Allah Yolunda, Sinyora Enrica ile İtalyan Olmak, Evim Sensin, Aşk Sana Benzer, Sonsuz Aşk filmlerinin oyuncu kadrolarında bulundu. Şimdilerde Alparslan Büyük Selçuklu dizisinin Akça Hatun’u için hazırlıklar yapan Fahriye Evcen’in bölüm başı 130 bin TL’ye anlaştığı iddia edildi.