Ada Masalı Dizisinin Görkem’i Kimdir? Bülent Çolak Aslında Kimdir Nerelidir? Meğer Bülent Çolak…

Usta tiyatro oyuncularının genç oyunculara eşlik ettiği Ada Masalı dizisinin önemli karakteri Bülent Çolak ile ilgili detaylar haberimizde...

Magazin 29.09.2021 - 12:13 29.09.2021 - 12:15

Usta tiyatro oyuncularının genç oyunculara eşlik ettiği Ada Masalı dizisi yaz sezonundan bu yana en çok izlenen diziler arasındaki yerini alıyor. Poyraz ve Haziran arasında gelişen aşk dolu bir hikayeyi konu olan Ada Masalı, Ayça Ayşin Turan ve Alp Navruz’un yanı sıra pek çok ismi seyircisinin karşısına çıkarıyor. O isimlerden biri olan Bülent Çolak ise, Ada Masalı dizisinin Görkem’i ile hayranlarının gönlünü bir kez daha fethetmeyi başarıyor! Peki, Ada Masalı dizisinin Görkem’i Bülent Çolak kimdir? Bülent Çolak aslında kimdir nerelidir? İşte, detaylar…

Usta oyuncularından biri olan ve 1998 yıllarından bu ekranlardaki yerini almaya devam eden Bülent Çolak, yaz sezonu itibariyle Ada Masalı dizisinin Görkem karakterine hayat vermeye başladı. 20 Eylül 1977 tarihinde İstanbul’da doğan şimdilerde 44 yaşında olan Bülent Çolak, Görkem karakterinin renkliliği ile bir hayli beğenildi. Sefa Öztürk Çolak ile evli ve Okyanus Çolak isminde bir çocuğa sahip olan Bülent Çolak, özel hayatının yanı sıra kendisine başarılı bir kariyer hayatı da kurdu. Öte yandan kariyeri boyunca pek çok ünlü yapımda rol alan usta oyuncu Bülent Çolak’ın rol aldığı yapımları görenler, şaşkınlığını gizleyemedi!

Reis Çelik'in yönettiği 1998 yapımı Hoşçakal Yarın adlı filmde Hüseyin İnan karakteriyle oyunculuk macerasına başlayan Bülent Çolak, kısa süre içerisinde seyircinin dikkatini çekmeyi başardı. Televizyon dünyasına ise 2004 yılında Uy Başuma Gelenler isimli dizi ile gelmeye başlayan Bülent Çolak; Gönül Yarası, Büyük Buluşma, Hırsız Polis, Fırtına, Joenjoy gibi pek çok yapımda rol aldı. 2007 yılında rol aldığı Hatırla Sevgili isimli dizide canlandırdığı Bingöl Erdumlu karakteri ile iyi bir çıkış yakalayan Bülent Çolak, Geniş Aile ve Çakallarla Dans isimli yapımlar ile seyircisinin gönlünde taht kurmayı başardı. Bülent Çolak’ın profesyonel kariyerinde iki dönüm noktası olan bu yapımlar, pek çok başarılı projeyi devamında getirdi!

bülent çolak (2)

Ardından Vay Arkadaş, Sürgün İnek, Papaz, Türk’ün Uzayla İmtihanı, Hükümet Kadın, Hükümet Kadın 2, Bir Hikayem Var, Osmanlı Tokatı, İksir: Dedemin Sırrı, Mutlak Adalet, Kanunsuzlar, Vay Başıma Gelenler 2, Öğrenci İşleri, Aile İşi, Sucu, Hayati ve Diğerleri, Tutunamayanlar ile Sen Hiç Ateşböceği Gördün mü? isimli yapımlarda rol alan Bülent Çolak, şimdilerde Ada Masalı dizisinin Görkem’ine hayat vermeye başladı. Bu dizi ile birlikte hayranlarının yakın markajına giren Bülent Çolak’ın bir yandan hala Semaver Kumpanyada tiyatro çalışmalarını sürdürdüğü ise, geçtiğimiz günlerde öğrenildi!